czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 2317

Bielski Szpital Wojewódzki likwiduje oddziały covidowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

1 czerwca Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wraca do normalnego trybu pracy. W uzgodnieniu z wojewodą śląskim w szpitalu nie będzie już tzw. oddziałów covidowych.

szpital wojewódzki
fot. bielsko.info


W bielskiej placówce od przyszłego wtorku funkcjonować będzie jedynie 12 łóżek obserwacyjnych dla osób podejrzanych o to, że mogą być nosicielami koronawirusa. Dodatkowe cztery miejsca przygotowane zostaną dla pacjentek chorych na COVID-19 na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

- W szczycie trzeciej fali zachorowań na COVID-19, w Szpitalu Wojewódzkim funkcjonowało 186 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem, w tym 17 miejsc zarezerwowanych było dla pacjentów wymagających respiratoterapii. Dodatkowo osiem łóżek zarezerwowanych było w tym czasie dla pacjentek chorych na COVID-19 na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj