czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 maja 2021
  • wyświetleń: 754

Euro 2020 - abc Pucharu Europy

Materiał partnera:

Sympatycy futbolu pewnie już nie mogą doczekać się startu Euro 2020. Masz tak samo? W oczekiwaniu na rozpoczęcie tego piłkarskiego święta zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. Co możesz zaś w nim znaleźć? M.in. wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego turnieju. Nie brakuje wiadomości dotyczących terminarza, a także stadionów, na których będą rozgrywane konfrontacje. Poza tym możesz dowiedzieć się, co na temat reprezentacji Polski myślą bukmacherzy, oraz jakie euro 2020 typy przewidują w swojej ofercie.

Euro 2020 - abc Pucharu Europy


Kiedy zostanie rozegrany turniej?Tak naprawdę przed nami już ostatnia prosta. Typy bukmacherskie na Euro 2020, które rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku, mogą być grane już teraz. Im bliżej startu imprezy, tym tych opcji powinno być z dnia na dzień coraz więcej. Futbolowy event potrwa dokładnie przez jeden miesiąc. Wszystko zakończy się zatem 11 lipca 2021 roku na stadionie Wembley, w Londynie. To właśnie wtedy poznamy ekipę narodową, która okaże się w ostatecznym rozrachunku najlepsza. Warto dla formalności napisać, że mecz otwarcia odbędzie się w Rzymie (na Stadio Olimpico). Zagrają w nim zaś reprezentacje Włoch i Turcji. Faworytami są na pewno gracze dowodzeni przez Roberto Manciniego. Turcja może jednak sprawić niespodziankę. Faza grupowa potrwa łącznie do 23 czerwca 2021 roku. Kilka dni później rozpocznie się etap pucharowy. Awansuje do niego 16 najlepszych reprezentacji narodowych. Jakie są zaś zasady kwalifikacji? Do tej fazy awansują triumfatorzy sześciu grup. Podobnie, jak ekipy z drugich lokat i cztery najlepsze zespoły narodowe z trzecich pozycji.

Euro 2020 odbędzie się w jedenastu różnych miastach!Nie da się ukryć, że tegoroczne Mistrzostwa Europy będą znacząco różniły się od imprez rozgrywanych w poprzednich latach. Nie tylko ze względu na to, że cały czas trzeba bardzo uważać na koronawirusa. Z racji na ten fakt, nie można liczyć, iż stadiony będą w 100% wypełnione kibicami. Poza tym Euro odbędzie się na jedenastu stadionach. Co ciekawe, będą one rozsiane po całej Europie. W jakich miejscach szczególnie nie zabraknie emocji? Chodzi o Kopenhagę, Amsterdam, Bukareszt, Sewillę, Budapeszt, Glasgow, Monachium, Baku, Petersburg, Rzym, a także Londyn. Warto wiedzieć, że w tym ostatnim mieście zostaną rozegrane nie tylko spotkania fazy grupowej, ale także m.in. półfinały i zarazem wielki finał.

Główni faworyci imprezyTypy bukmacherskie na Euro 2020, od ekspertów, jasno wskazują na to, kto powinien (przynajmniej w teorii) odegrać największa rolę. W tym momencie głównymi faworytami do zwycięstwa są podopieczni Garetha Southgate'a. Nie jest to jednak przypadkowe wskazanie. Wszak Anglicy są mocni pod kątem personalnym. Tak naprawdę na każdej pozycji grają u nich świetni piłkarze. Dodatkowo Synowie Albionu mają dobrego, analitycznego trenera. Anglicy zebrali niezbędne doświadczenie kilka lat temu, kiedy to na Mistrzostwach Świata w Rosji zajęli wysokie czwarte miejsce. Dlaczego jeszcze typy bukmacherskie na Euro 2020 wskazują na Synów Albionu? Jak już wiesz, Anglicy będą mogli kilka razy w trakcie tego turnieju skorzystać z własnego stadionu. A to szczególnie w fazie pucharowej będzie miało spore znaczenie. Kto może zagrozić Anglikom w drodze po pierwszy wielki triumf od 1966 roku? Według ekspertów od świata bukmacherski są to Francuzi, Belgowie, Niemcy i Hiszpanie.

Jak są oceniane szanse reprezentacji Polski?W gronie faworytów Mistrzostw Europy nie ma niestety reprezentacji Polski. Biało-czerwoni są według ekspertów uważani za średniaka na tej imprezie. Wydaje się, że podopieczni Paulo Sousy powinni wyjść z grupy. Wszak zasady kwalifikacji nie są szczególnie mocno restrykcyjne. W grupie zagramy zaś ze Słowakami, Hiszpanami oraz Szwedami. Kolejno 14, 19 i 23 czerwca 2021 roku. W zasadzie wystarczy nam tylko jeden triumf ze Słowakami, by mieć bardzo duże szanse na awans do kolejnej fazy. Niestety, sporo wskazuje na to, że odpadniemy już po czwartym spotkaniu. Nie można być optymistą po tym, jak Polacy grali w ostatnich latach z mocnymi rywalami. A w fazie pucharowej trzeba liczyć się z takimi właśnie przeciwnikami...