Wiadomości

  • 27 maja 2021
  • wyświetleń: 1224

Faktoring online - dla przedsiębiorców, którzy wiedzą, że czas to pieniądz!

Materiał partnera:

W Twojej firmie brakuje środków na inwestycje? A może firmowa kasa coraz częściej świeci pustkami i pojawiają się kłopoty z pokryciem bieżących wydatków? Takie problemy bardzo często występują w firmach, które wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Dlaczego? Długie oczekiwanie na pieniądze z pewnością nie wpływa pozytywnie na kondycję finansową firmy. A przecież czas to pieniądz! Na szczęście faktoring online może być dobrym rozwiązaniem tych problemów.

Faktoring online - dla przedsiębiorców, którzy wiedzą, że czas to pieniądz!


Faktoring online - co to takiego?Faktoring to forma finansowania przedsiębiorstw, która jest coraz bardziej popularna. Z uwagi na możliwość uzyskania bardzo szybkiego dostępu do pieniędzy zaraz po wystawieniu faktury, jest to ciekawa alternatywa dla innych form finansowania. Tym bardziej, że w przypadku faktoringu nie trzeba martwić się o nadmiar formalności czy długi czas oczekiwania na decyzję, tak jak to ma miejsce przy ubieganiu się o kredyt w banku.

Aby skorzystać z faktoringu online, wystarczy po wystawieniu faktury skontaktować się z firmą faktoringową - czyli z faktorem. Obecnie coraz bardziej popularny jest faktoring online. Dzięki temu cały proces może odbyć się bez wychodzenia z domu czy z biura.

Kiedy faktor zaakceptuje Twój wniosek, odkupi on od Ciebie wierzytelność - czyli fakturę, którą wystawiłeś swojemu kontrahentowi. Ty otrzymasz pieniądze od razu, bez czekania na termin płatności, określony na fakturze. A kiedy termin ten nadejdzie, Twój kontrahent zrobi przelew na umówioną kwotę - ale nie na konto Twojej firmy, a na konto faktora.

Co w sytuacji, jeśli kontrahent będzie spóźniał się z przelewem? Jeśli wybierzesz faktoring pełny, to nie będzie to Twoja zmartwienie. Odzyskaniem należności czy ewentualną windykacją zajmie się firma faktoringowa.

Dlaczego warto zdecydować się na faktoring?Przede wszystkim dlatego, że długi czas oczekiwania na pieniądze od kontrahenta negatywnie wpływa na kondycję Twojej firmy. A jeśli wystawiasz takich faktur sporo i na każdy przelew musisz czekać przez dwa miesiące... z pewnością w którymś momencie płynność finansowa firmy zostanie zakłócona.

Nie bez powodu uważa się, że faktoring online jest najlepszym sposobem na utrzymanie płynności finansowej firmy. Co ważne, kłopoty z płynnością postępują bardzo szybko - jeżeli więc zauważysz, że coś jest nie tak, nie czekaj. O wiele lepszym wyjściem będzie działanie od razu - aby Twoja firma wróciła na odpowiednie tory.

Co jeszcze sprawia, że faktoring online jest tak popularny? W wielu branżach faktury z odroczonym terminem płatności są wymagane przez kontrahentów, a wiele firm - poszukując wykonawcy - zwraca na to ogromną uwagę. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby pozyskiwać nowych kontrahentów i wyróżniać się na tle konkurencji, korzystanie z faktoringu jest na to najlepszym sposobem.

Możesz bez obaw proponować klientom faktury z odroczonym terminem płatności - bo dzięki faktoringowi na pieniądze będziesz czekał maksymalnie jeden dzień!

Nie bez znaczenia jest też fakt, że w przypadku faktoringu nie musisz martwić się o czasochłonne formalności czy długi czas oczekiwania na decyzję ze strony firmy faktoringowej. Taka forma finansowania nie ma nic wspólnego z kredytem bankowym, który wymaga naprawdę sporo czasu, a ostateczna decyzja i tak nie jest pewna.

W przypadku faktoringu online możesz liczyć na minimum formalności, a pieniądze otrzymujesz w 24 godziny. Dzięki temu od razu zyskujesz środki na wydatki lub na inwestycje - w zależności do tego, na co chcesz je przeznaczyć!

Postaw na nowoczesny faktoring online!Jako przedsiębiorca z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę, że sprawne działanie zapewnia sukces i że w biznesie nie ma miejsca na tracenie czasu - szczególnie, jeśli ktoś chce osiągać dobre rezultaty. Jeśli szukasz firmy faktoringowej, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Fandla. Oferuje ona nowoczesny faktoring online, oparty na przejrzystych zasadach - i na bardzo korzystnych warunkach finansowych! W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!