Wiadomości

  • 28 maja 2021
  • wyświetleń: 2031

Trwa spis powszechny: wziął w nim udział co czwarty mieszkaniec gminy

Od 1 kwietnia w Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 września. Jak wynika z danych przekazanych przez zastępcę Wojewódzkiego Komisarza Spisowego, Aurelię Hetmańską, do tej pory w spisie wziął udział co czwarty mieszkaniec gminy Czechowice-Dziedzice.

Narodowy Spis Powszechny
Trwa spis powszechny: wziął w nim udział co czwarty mieszkaniec gminy


Informację przekazano na cotygodniowej telekonferencji dla Gminnych Biur Spisowych. Średnia dla województwa śląskiego to 24,85% spisanych osób. Prym wiodą małe Bojszowy z wynikiem blisko 32%, a zaraz za nimi plasują się Katowice z ponad 31 % spisanych osób. W gminie Czechowice-Dziedzice z obowiązku spisowego wywiązało się 26,22% osób. Dla porównania, w Goczałkowicach-Zdroju spisało się 27,07% osób, w Bielsku-Białej 25,50% osób, a w Pszczynie 24,42% osób.

- Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić w domu, w dogodnym dla nas czasie, przez samospis internetowy - wejdź na stronę GUS i wypełnij formularz spisowy: https://spis.gov.pl/. Jeżeli nie masz dostępu do Internetu, możesz spisać się samodzielnie, korzystając z punktu do samospisu przygotowanego w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, w lokalu przy pl. Jana Pawła II 3/3. Pamiętaj o wcześniejszym umówieniu się i ustaleniu wizyty pod nr telefonu 501 872 441 lub 32 214 71 47 (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu) - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-18.00). Jeśli jednak z ważnych powodów mieszkańcy nie mogą spisać się z własnej inicjatywy i skorzystać z żadnej z tych opcji, to mogą spodziewać się kontaktu telefonicznego ze strony rachmistrzów. Wtedy na ekranie telefonu będzie można zobaczyć numer 22 828 88 88.

- Przypominamy, że rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po to, żeby pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi cię bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za ciebie odpowiedzi. Uzyskanych informacji nie przekaże nikomu - przed przystąpieniem do pracy podpisuje bowiem specjalne przyrzeczenie o zachowaniu ich w tajemnicy. Ma przy tym świadomość, że jej złamanie grozi karą więzienia do lat 3 - podkreśla czechowicki magistrat.

Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice wspiera Państwa 18 rachmistrzów spisowych.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.