Wiadomości

  • 1 czerwca 2021
  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 7024

Dwa projekty SP nr 7 w Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego

W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach, zgłosił dwa projekty edukacyjne. O realizacji tych projektów we wrześniu zdecydują mieszkańcy regionu.

Szkoła Podstawowa nr 7
Szkoła Podstawowa nr 7 · fot. Szkoła Podstawowa nr 7


Pierwszym z projektów jest plener malarski. Alternatywa dla cyfrowej rzeczywistości. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z dziedzictwem materialnym Rzeczypospolitej znajdującym się na terenie województwa śląskiego, a także rozwijanie talentów plastycznych w nowym otoczeniu. Wyjazd zostanie zwieńczony wernisażem prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Drugi z nich to robotyka - nauka przez zabawę. Warsztaty z konstruowania i programowania robotów. Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia mają pokazać podstawy techniki oraz podstawy programowania. Projekt przewidziany jest na cały rok szkolny
i odbywać się będzie jako zajęcia pozalekcyjne.

Głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbędzie się we wrześniu. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy będą mieli do dyspozycji 6 głosów. Głosowanie odbywa się elektronicznie - za pośrednictwem strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Wyniki poznamy w III kwartale bieżącego roku.

- Oba projekty to zadania o zasięgu podregionalnym. W projekcie będą brali udział nie tylko uczniowie SP7.
Jeżeli zdobędziemy odpowiednią ilość głosów- wymienione projekty edukacyjne będą realizowane w naszej Siódemce! Tuż przed rozpoczęciem głosowania, pojawi się na naszej stronie internetowej i facebooku komunikat oraz prośba o oddanie głosu
- informuje czechowicka SP nr 7.

mp / czecho.pl

źródło: Szkoła Podstawowa nr 7

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.