czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2021
  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2296

Czechowiczanin pokona 1100 km dla zwierząt z katowickiego schroniska

Wczoraj czechowiczanin Michał Janik wyruszył w kolejną wyprawę w ramach akcji "Łapy w górę", dzięki której ma nadzieję zebrać pieniądze dla jednego ze śląskich schronisk. Mieszkaniec naszego miasta przejdzie ponad 1100 kilometrów ze Świeradowa Zdroju do Wołosatego, pokonując przy tym 38 000 metrów przewyższenia.

Reklama

Czechowiczanin pokona 1100 km dla zwierząt z katowickiego schroniska
Czechowiczanin pokona 1100 km dla zwierząt z katowickiego schroniska · fot. Michał Janik


O tegorocznym projekcie czechowiczanina "Łapy w górę" pisaliśmy 24 kwietnia tutaj. - W planach mamy przejście Małego Szlaku Beskidzkiego, Głównego Szlaku Beskidzkiego i Głównego Szlaku Sudeckiego. Podczas tych wędrówek będziemy wspierać zwierzaki ze schronisk, a zaczynamy od fundacji "Przystanek Schronisko" działającej przy Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach - mówił wtedy Michał Janik z projektu "Na szczytach marzeń".

Czechowiczanin pokona 1100 km dla zwierząt z katowickiego schroniska
Czechowiczanin pokona 1100 km dla zwierząt z katowickiego schroniska · fot. Michał Janik


Pierwsza z wypraw - przejście Małego Szlaku Beskidzkiego - zakończyła się 5 maja, o czym pisaliśmy tutaj. Było to swego rodzaju przygotowanie do głównej wyprawy, czyli pokonania 1100 kilometrów od Świeradowa Zdroju do Wołosatego - czechowiczanin najpierw przejdzie Główny Szlak Sudecki, a później Główny Szlak Beskidzki.Czechowiczanin przejdzie 1100 kilometrów dla zwierzaków ze Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Pomóc może każdy z nas. - Najprościej - wystarczy polubić profil "Na szczytach marzeń" na Facebooku oraz zaprosić do polubienia profilu rodzinę czy też znajomych. Można również zostać partnerem akcji i wpłacić 1zł (lub więcej) na rzecz fundacji "Przystanek Schronisko" za każdy przebyty przez kilometr w ramach projektu "Łapy w górę". Ponadto można przekazać 1% podatku fundacji "Przystanek Schronisko" (KRS 0000431376), zaadoptować zwierzaka lub podarować schronisku (naszemu lub w waszej okolicy) karmę, koce, żwirek lub zabawki dla zwierząt - wyjaśnia mieszkaniec naszego miasta.

Relacje z wyprawy można śledzić na profilu "Na szczytach marzeń" na Facebooku.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.