Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 2265

W bielskim Szpitalu Wojewódzkim ponownie rusza Szkoła Rodzenia

1 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim ponownie rusza Szkoła Rodzenia. Zajęcia prowadzić będzie wysoko wykwalifikowana kadra. Kursy odbywać się będą w różne dni tygodnia tak, aby każdy zainteresowany znalazł dla siebie dogodny termin. Będzie również możliwość uczestniczenia w zajęciach weekendowych w ramach tzw. "szkoły rodzenia w pigułce".

Dziecko, niemowlak
W bielskim Szpitalu Wojewódzkim ponownie rusza Szkoła Rodzenia


Mgr Beata Pyjur, położna, instruktorka, szkoły rodzenia z ponad trzydziestoletnim stażem pracy podkreśla, że zajęcia, które prowadzone będą stacjonarnie, są odpowiedzią na potrzeby kobiet w ciąży. - Szkoła rodzenia jest profesjonalną formą przygotowania do macierzyństwa i ojcostwa. Programy realizowane w ramach zajęć obejmują świadomą ciąże, przebieg porodu i aktywny w nim udział, a także wiedzę o tym, jaka jest rola ojca uczestniczącego w porodzie rodzinnym. Uczestnicy dowiedzą się również jak odpowiednio pielęgnować noworodka, poznają zalety karmienia piersią oraz uzyskają wiedzę, jak radzić sobie z problemami dotyczącymi laktacji - powiedziała Beata Pyjur.

Położna dodała, że uczestnictwo w szkole rodzenia pomaga rodzicom opanować lęk i niepokój wynikający często z niewiedzy, a także strach przed bólem i nowymi wyzwaniami, które pojawią się po narodzeniu pociechy. - Szkoła rodzenia pozwala matkom i ojcom uwierzyć we własne siły, zdobyć odpowiednią wiedzę i przygotować psychicznie i fizycznie na przyjęcie nowego członka rodziny - podkreśliła położna.
Zajęcia będą odpłatne. Należność można regulować w ratach. Co ważne mamom, które zdecydują się na poród w Szpitalu Wojewódzkim, połowa kosztów związanych z uczestnictwem w kursie, zostanie anulowana.

Szczegółowe informacje dotyczące szkoły rodzenia znajdują się tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.