czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3924

Minister Zdrowia przedstawił czerwcowy plan luzowania obostrzeń

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że spada liczba chorych na COVID-19. Dzięki zadowalającej sytuacji epidemicznej w Polsce rząd luzuje kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu - 1 osoba na 15 m2. Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego będzie mogło skorzystać więcej pasażerów. Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem zmian na czerwiec.

Reklama

Pamiętajmy, że COVID-19 to nadal groźna choroba, która zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Dlatego mimo luzowania obostrzeń nie zapominajmy o tym, żeby dbać o siebie i innych. Zakrywajmy nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, trzymajmy dystans oraz dezynfekujmy ręce. Zapoznaj się z aktualnym harmonogramem luzowania obostrzeń w czerwcu.

Harmonogram na czerwiec

Od 6 czerwca 2021

Imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela):
  • maks. 150 osób


Targi i konferencje:
  • 1 osoba na 15 m2


Transport zbiorowy:
  • 75 proc. obłożenia


Sale zabaw dla dzieci:
  • 1 osoba na 15 m2


obostrzenia 6 czerwca


Ważne! W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Pamiętaj, że zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie.

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji.

ar, mp / czecho.pl

źródło: gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj