Wiadomości

  • 3 czerwca 2021
  • 4 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3761

[WIDEO] Posłuchaj, jak grają członkowie orkiestry dętej MDK

Nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy czechowickim MDK? Możecie to nadrobić dzięki filmikowi, który przygotowała firma GreenRoom Production. Zapraszamy do wysłuchania znanych utworów w wykonaniu młodych mieszkańców gminy.Datą, którą umownie uważa się za początek Młodzieżowej Orkiestry Dętej jest kwiecień 2005. Wtedy właśnie do orkiestry przybyło pięcioro młodych osób, które rozpoczęły naukę gry na instrumentach.

Młodzież uczyła się pod kierownictwem Czesława Hałasa. Pierwszy koncert tej grupy młodych odbył się podczas dożynek w Ligocie. W efekcie powołano orkiestrę dętą przy Miejskim Domu Kultury. Dokładnie dnia 13 września 2005 roku o 17:00 rozpoczęła się pierwsza próba Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Od tamtego dnia, aż do tej pory do orkiestry przybywają nowi chętni do gry na instrumentach. Dołączają ci, którzy już potrafią grać, jak również ci, którzy dopiero chcą zacząć się uczyć.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj