Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2021
  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3004

PKM: autobusy wracają na ul. Prusa. Będą zmiany w kursach do Zabrzega

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że od piątku 4 czerwca autobusy przewoźnika ponownie będą przejeżdżały ulicą Prusa. Z kolei od poniedziałku 7 czerwca, od godziny 14.00, zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Sikorskiego w Zabrzegu.

autobus pkm,
PKM: autobusy wracają na ul. Prusa. Będą zmiany w kursach do Zabrzega · fot. Adrian Migdał


- W związku z zakończeniem prac remontowych na ulicy Prusa od piątku, 4 czerwca autobusy linii 2, 3, 4, 5 i 8 kursować będą zgodnie z trasą przejazdu - informuje PKM Czechowice-Dziedzice. Jednocześnie zlikwidowany zostanie przystanek tymczasowy zlokalizowany przy ulicy Łukowej.

Z kolei od poniedziałku, 7 czerwca od godziny 14.00 PKM wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów w Zabrzegu. Ma to związek z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem na ulicy Sikorskiego oraz otwarciem przejazdu pod wiaduktem na ul. Korfantego, o czym pisaliśmy tutaj. - Wyznaczony zostaje objazd dla linii nr 1, 1s oraz X ulicami Świerklocz, Korfantego i Sikorskiego do ul. Miliardowickiej w kierunku Miliardowic. Powrót tą samą trasą. Dla linii nr X zostaje wyznaczony przystanek końcowy "Zabrzeg Miliardowicka PKP", natomiast przystanek "Zabrzeg Gminna/Poczta z przyczyn technicznych zostaje wyłączony z ruchu i na czas objazdu nie będzie obsługiwany - dodaje czechowicki PKM.

mp / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice, www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.