Wiadomości

  • 4 czerwca 2021
  • 6 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6997

[FOTO] Zygmunt Mizera odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

W poniedziałek, 31 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, podczas specjalnej uroczystości z okazji 31. rocznicy pierwszych wolnych i demokratycznych wyborów do samorządu terytorialnego, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał m.in. Zygmunt Mizera, były przewodniczący czechowickiej Rady Miejskiej oraz starosta bielski.

Zygmunt Mizera odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę - 31.05.2021 · fot. Materiały prasowe


Uroczystość, związana z wręczeniem odznaczeń państwowych przedstawicielom samorządu terytorialnego z całej Polski, odbyła się z okazji 31. rocznicy wyborów do samorządu terytorialnego, które były pierwszymi, wolnymi i demokratycznymi wyborami w Polsce po 1989 roku.

Zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy na uroczystość otrzymał również mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Zygmunt Mizera, były przewodniczący czechowickiej Rady Miejskiej, Rady Powiatu Bielskiego oraz starosta bielski.

Doceniając zaangażowanie Zygmunta Mizery w działalność publiczną, prezydent Andrzej Duda udekorował go, wraz z dwoma innymi osobami, jednym z najwyższych odznaczeń państwowych - Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej".

Ponadto prezydent Andrzej Duda "za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej" odznaczył 3 osoby Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski, a "za zasługi w działalności społecznej i samorządowej" Złote Krzyże Zasługi otrzymało 39 osób, a Srebrne Krzyże Zasługi - 11 osób. Złote Krzyże Zasługi z rąk prezydenta RP otrzymali m.in. Jan Kawulok, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego oraz Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.