Wiadomości

  • 7 czerwca 2021
  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3164

Pierwsza z czerwcowych akcji krwiodawstwa już w ten czwartek!

Za nami:

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się na Placu Jana Pawła II w czwartek, 10 czerwca, w godzinach od 9.00 do 14.00 (rejestracja do 13.30).

akcja krwiodawstwa
Pierwsza z czerwcowych akcji krwiodawstwa już w ten czwartek!


Czwartkowa akcja krwiodawstwa będzie pierwszą z czerwcowych akcji oddawania krwi na terenie naszej gminy. Druga z nich zaplanowana jest na niedzielę, 27 czerwca - wtedy, w godzinach od 9.00 do 13.00 ambulans do oddawania cennego płynu stanie pod kościołem pw. św. Józefa w Zabrzegu.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 konieczne jest używanie maseczek ochronnych i rękawiczek. Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.