Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • 3 lipca 2021
  • wyświetleń: 10347

Nowa książka o najstarszych dziejach gminy Czechowice-Dziedzice

Ukazała się nowa pozycja książkowa wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Pozycja "Dzieje ziem gminy Czechowice-Dziedzice od zarania do 3. ćwierci XVI wieku w świetle badań nie tylko archeologicznych", to efekt wieloletnich badań i kwerend małżeństwa Foltynów.

Dzięki nowej książce można poznać dzieje gminy "od zarania do XVI wieku"
Dzięki nowej książce można poznać najstarsze dzieje gminy · fot. Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic


- Książka w bardzo przystępny sposób, z dużą ilością zdjęć i rycin odsłania przed Czytelnikami najdawniejsze dzieje naszej gminy. Dużo nowych i zarazem zaskakujących tez dotyczących prapoczątków naszej miejscowości oraz przesunięć czasowych dotyczących tychże - mówi Jacek Cwetler z Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, kustosz czechowickiej Izby Regionalnej.

W książce znajdziemy opowieści o czechowickich właścicielach, o zamkach, spichlerzu, parafii i kościele pw. św. Katarzyny, o skarbie z Brzezin i wielu innych ciekawych wydarzeniach z dawnych wieków. Książka poparta jest bogatą bazą źródłową i wykopaliskową. Tak więc wreszcie miłośnicy historii i regionalizmu mają wreszcie kotwic wokół, której można prowadzić dalsze badania i ustalenia dotyczące naszych początków. Lektura to obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią nasze "miasto z zapałem.

Książkę, w cenie 36 złotych, można zakupić w siedzibie Izby Regionalnej oraz w księgarni "Na Lesisku" przy ul. Kolejowej. Partnerem wydania jest Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Konkurs

mp / czecho.pl

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj