czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 420

Termin najważniejszych pojęć dotyczących windykacji. Przeczytaj i stań się ekspertem

Materiał partnera:

Specjalistyczne pojęcia prawnicze, które pojawiają się w trakcie windykacji, mogą przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy każdą osobę po raz pierwszy przystępującą do takiego ściągania długu. Na szczęście Twój problem nie będzie trwał długo. Prezentujemy praktyczny słownik pojęć, gdzie umieściliśmy najważniejsze terminy oraz ich definicje. Od teraz windykacja od strony teoretycznej nie sprawi Ci żadnego problemu. Zapraszamy do uważnej lektury!

Termin najważniejszych pojęć dotyczących windykacji. Przeczytaj i stań się ekspertem


Poznaj podstawowe różnice na temat windykacji sądowej, polubownej i egzekucji komorniczejSłowniczek specjalistycznych pojęć należy rozpocząć od samej windykacji. Jest to nic innego, jak dochodzenie długu środkami określonymi w przepisach prawnych, obowiązujących w Polsce. Tutaj można wyróżnić kilka etapów odzyskiwania należnych Ci pieniędzy: windykacja polubowna, czyli nieformalne kontaktowanie się z dłużnikiem w celu przedsądowej spłaty, windykacja sądowa oraz windykacja komornicza, znana również jako egzekucja komornicza. Dwa ostatnie kroki wymagają od wierzycieli kontaktu z odpowiednimi organami. Przeważnie poprzez grupę specjalistów, których bez problemu znajdziesz w AIF Kancelaria. Odwiedź stronę https://www.aif.com.pl/windykacja/ i poznaj szczegóły dotyczące błyskawicznej oraz skutecznej windykacji długów.

Kim jest dłużnik a kim wierzyciel? Tych terminów pod żadnym pozorem nie możesz pomylićZamienne stosowanie określeń "dłużnik" oraz "wierzyciel" w stosunku do jednej osoby to bardzo popularny błąd, który przeważnie popełniany jest przez osoby po raz pierwszy doświadczających zjawiska windykacji. Warto to uporządkować. Wierzycielem nazywamy każdego, kto może żądać spełnienia świadczeń od jednej lub kilku innych osób, z którymi związany jest stosowną umową czy kontraktem. Dłużnik natomiast jest osobą zobowiązaną do zrealizowania takiego świadczenia. W wolnym tłumaczeniu, wierzyciel domaga się spłaty długu finansowego ze strony dłużnika.

Czym jest KRD i dlaczego znalezienie się w tym spisie nie przyniesie dumy dłużnikowi?Podczas windykacji często można spotkać się ze skrótem KRD - to krajowy rejestr długów, czyli miejsce, gdzie gromadzone i udostępniane są informacje dłużnikach. Pełnoprawny wgląd do KRD posiadają wyłącznie instytucje bankowe bądź organy administracji, a celem powołania tego typu systemu jest ograniczenie szkodliwego dla gospodarki zjawiska braku płatności za usługi.