Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 666

Jak rozwikłać zawiłości podatkowe? Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa!

Materiał partnera:

Zrozumienie wszystkich regulacji i wytycznych w tym zakresie prawa jest wyjątkowo trudne. Jednocześnie konieczne, zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Prawidłowe naliczenie wszelkich opłat od transakcji, czynności prawnych itd. ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju firm. Błędy w materii podatkowej bywają równie kosztowne, co pozostawanie w mało korzystnym modelu rozliczeń. Aby uniknąć pułapek, czających się praktycznie za każdym paragrafem, trzeba mieć godnego zaufania przewodnika.

Jak rozwikłać zawiłości podatkowe? Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa!


Prawo przewiduje wiele wariantów opodatkowania. Który będzie najbardziej korzystny?Jedyna prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Jest wiele czynników, które trzeba uwzględnić wybierając prawną formę działalności gospodarczej oraz rozliczeń ze skarbówką. Poza opłatami "stałymi" oraz podatkami lokalnymi, trzeba starannie dopilnować kwestii specjalnych. Takich, które pojawiają się od czasu do czasu, w okolicznościach które nie zdarzają się na co dzień. Na przykład opodatkowania dochodów z innych źródeł albo podatku od czynności cywilnoprawnych. Według ekspertów z Kancelarii R. Ptak i Wspólnicy, szczególną kategorię stanowią operacje na funduszach sekurtyzacyjnych - czyli dotyczących praw do wierzytelności. Przeprowadzenie wszystkiego w sposób zgodny na 100% z aktualnie obowiązującymi przepisami, a zarazem maksymalną korzyścią dla firmy, wymaga specjalistycznej wiedzy. I to z więcej niż jednej dziedziny prawa.

Kiedy kontrola skarbowa wykazała konieczność dopłaty, warto sprawdzić prawidłowość jej przebieguNie ma ludzi nieomylnych. Rozmaite pomyłki, mniej lub bardziej nieintencjonalne, zdarzają się również urzędnikom - dlatego wszelkie wątpliwości należy definitywnie rozstrzygnąć. Kierując wnioski z uwagami do kontroli do odpowiednich organów konieczne jest dochowanie wymogów formalnych oraz poparcie swoich argumentów stosownymi przepisami albo linią orzeczniczą sądów administracyjnych. W przeciwnym wypadku trudno liczyć na korzystne rozstrzygnięcie.

Prawnicy przypominają również o zasadzie "przezorny zawsze zabezpieczony". W odniesieniu do podatków jej realizacja polegałaby na uzyskaniu wyczerpującej interpretacji prawa jeszcze przed dokonaniem czynności, co do których występują jakiekolwiek wątpliwości. W serwisie https://www.i-kancelaria.pl/ można znaleźć szereg powiązanych publikacji. Na przykład na temat zwrotu podatku VAT, przedawniania się wystawionych faktur, obsługi międzynarodowych transakcji handlowych i wielu innych, istotnych dla przedsiębiorców zagadnień.