Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3032

[FOTO] Śmieciowy problem w czasie długiego weekendu

Na początku tygodnia nasi czytelnicy alarmowali nas, że w czasie oraz po długim czerwcowym weekendzie kosze na terenie naszego miasta nie były opróżniane, co powodowało ich przepełnienie. Do sprawy odniósł się Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic, który wyjaśnia, że sytuacja była spowodowana zmianą firmy obsługującej bieżące oczyszczanie miasta.

Śmieciowy problem w czasie długiego weekendu - 06.06.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Łukasz


- Od kilku dni w ogóle nie są opróżnianie miejskie kubły na śmieci... Te latają po ulicach i chodnikach. Wstyd! - napisał do nas pan Łukasz, jeden z naszych czytelników. Na zaistniałą sytuację, na jednej z czechowickich grup na Facebooku, zwracali również uwagę inni mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice.

- Odnosząc się do sytuacji z przepełnionymi koszami na śmieci, która zaistniała podczas minionego długiego weekendu na terenie naszej gminy pragnę poinformować, że doszło do niej w związku ze zmianą firmy obsługującej bieżące oczyszczanie Czechowic-Dziedzic. Pragnę zaznaczyć, iż sytuacja, w której śmieci nie zostały na czas uprzątnięte ze znajdujących się na skwerach i ulicach koszy jest niedopuszczalna i nigdy nie powinna się zdarzyć. Zmiana firmy sprzątającej, która nastąpiła w dniu 1 czerwca br., choć może wyjaśniać pewne okoliczności problemu, na pewno nie może stanowić jego usprawiedliwienia - wyjaśnia Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

- Firma sprzątająca została pisemnie wezwana do natychmiastowego uprzątnięcia zalegających w koszach śmieci i nałożono na nią karę finansową. Zgodnie z prawem zamówień publicznych, bez wcześniejszego wezwania do wywiązania się z zapisanych w warunkach przetargu i umowie obowiązków, nie możemy natychmiast wypowiedzieć umowy i zerwać współpracy - dodaje samorządowiec.

- Na koniec pragnę wyjaśnić, że pochodząca spoza terenu naszej gminy firma sprzątająca, została wyłoniona w drodze przetargu, w którym złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Do jej obowiązków należy codzienne opróżnianie 462 koszy na śmieci znajdujących na terenie całej gminy. Dotychczas zadanie to realizowały firmy lokalne i podobne problemy nigdy nie miały miejsca. Wszystkich, których ta sytuacja szczególnie poirytowała przepraszamy i zapewniamy, że będziemy w sposób szczególny egzekwować prawidłowość wykonywania umowy, tak by poprawa nastąpiła w możliwie krótkim czasie - podkreśla burmistrz naszej gminy.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.