Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3931

Dotacja Mój Prąd 2021 - czy jest szansa na dofinansowanie jeszcze w tym roku?

Materiał partnera:

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad montażem paneli fotowoltaicznych, a kolejne wzrosty cen prądu jeszcze bardziej Cię do tego motywują? Wiesz już, że - według informacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska- 1 lipca 2021 roku ma wystartować program Mój Prąd 2021, ale nie uśmiecha Ci się konieczność czekania na pieniądze nawet do 2022 roku? Jest sposób na to, abyś dofinansowanie otrzymał jeszcze w tym roku! Jak to zrobić?

Dotacja Mój Prąd 2021 - czy jest szansa na dofinansowanie jeszcze w tym roku?


Mój Prąd 2021 - jak otrzymać pieniądze w ramach dotacji jeszcze w 2021 roku?Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet. Z jednej strony pozwala na obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%, a dodatkowo jest inwestycją na długie lata. Z drugiej - panele są ekologiczne, dlatego są tak chętnie wybierane przez osoby dbające o środowisko. Po trzecie - dzięki możliwości skorzystania z dofinansowania Mój Prąd, koszt montażu fotowoltaiki jest o wiele niższy. Nic dziwnego więc, że rozwiązanie to jest tak chętnie wybierane przez Polaków (i nie tylko!), a widok paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, nawet w małej miejscowości, dla nikogo nie jest już zaskoczeniem.

Jako osoba rozważająca montaż fotowoltaiki, z pewnością zadajesz sobie pytanie, kiedy dokładnie otrzymasz pieniądze z dofinansowania Mój Prąd 2021. Jak wynika z podanych informacji, sam program wystartuje 1 lipca, ale na ostateczne ogłoszenie szczegółów programu nadal czeka wiele osób. Jaki może być tego efekt? Kiedy dokładne zasady zostaną ogłoszone, wiele osób jednocześnie zdecyduje się na montaż paneli - przez co czas oczekiwania znacząco się wydłuży. Nie tylko na sam montaż, ale też na... pieniądze z dofinansowania.

Czy można temu zapobiec? Oczywiście, że tak!Wystarczy, że na montaż paneli fotowoltaicznych zdecydujesz się przed 1 lipca 2021 roku - czyli jeszcze w czerwcu. Musisz wiedzieć, że sam montaż nie trwa kilka dni. Na początku konieczne jest wyliczenie zapotrzebowania na energię, a następnie montowana jest fotowoltaika. W Sunvival Energy montaż trwa od 10 do 30 dni. Firma wyróżnia się pozytywni na rynku, gdyż inne firmy niejednokrotnie montują panele w 90 dni.

Następnym etapem jest montaż licznika dwukierunkowego, co również może zająć do 30 dni. Zajmuje się tym zakład energetyczny. Konieczne jest wysłanie odpowiedniego zgłoszenia. Można to zrobić osobiście ale wygodniej jest jeśli zrobi to dobra firma która montowała instalację. Dopiero po wymianie licznika na dwukierunkowy można składać wniosek o dotację Mój Prąd 2021.

A zatem, jeśli zdecydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych wcześniej, jest spora szansa, że złożysz wniosek o dotację na długo przed osobami, które do całego procesu przystąpią dopiero po 1 lipca 2021 roku. W efekcie możesz liczyć na to, że pieniądze w ramach dofinansowania Mój Prąd 2021 otrzymasz jeszcze w tym roku! A dodatkowo szybciej zaczniesz cieszyć się korzyściami, jakie płyną z posiadania fotowoltaiki - w tym oczywiście sporymi oszczędnościami. Więcej szczegółów na temat dotacji do fotowoltaiki można znaleźć na stronie www.sunvival.pl/dotacja-moj-prad-2021

Jak wypełnić wniosek Mój Prąd?Decydując się na współpracę z profesjonalną firmą, oferującą montaż paneli fotowoltaicznych, możesz liczyć na wiele dodatkowych korzyści. Jedną z nich jest złożenie przez taką firmę wniosku do zakładu energetycznego o założenie licznika dwukierunkowego. To nie koniec - w Sunvival Energy otrzymasz również pomoc przy składaniu wniosku Mój Prąd!

Jeśli zastanawiasz się, jak wypełnić wniosek Mój Prąd i masz wątpliwości co do tego, jak wypełnić niektóre pola w dokumencie, skorzystanie z pomocy firmy Sunvival Energy będzie naprawdę dobrym wyborem. Dzięki temu z pewnością unikniesz ewentualnych błędów, które mogłyby opóźnić cały proces - w tym wypłatę dofinansowania.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie Mój Prąd?Nie jesteś pewien, jak złożyć wniosek o dotację Mój Prąd 2021? Obecnie można zrobić to wyłącznie online, wykorzystując profil zaufany lub e-dowód. Ważna informacja jest taka, że o dotację Mój Prąd mogą starać się osoby, które zamontowały panele po 31 stycznia 2021 roku.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wniosek został nie tylko poprawnie wypełniony, ale też prawidłowo złożony, pomoc Sunvival Energy z pewnością Ci się przyda. Przy okazji zaoszczędzisz dużo czasu - a największą korzyścią będzie to, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony za pierwszym razem, bez konieczności dokonywania korekt.

Można założyć, że liczba wniosków w 2021 roku będzie ogromna, ponieważ zainteresowanie fotowoltaiką stale rośnie. Kiedy po 1 lipca wszyscy zaczną składać wnioski o dofinansowanie, Ty będziesz cieszył się nowymi panelami, niższymi rachunkami za prąd i możliwością otrzymania pieniędzy z dotacji na długo przed innymi. Brzmi dobrze, prawda?

Panele fotowoltaiczne na nowych zasadach - czy jest się czego bać?Niedawno w mediach pojawiła się informacja o planowanych przez rząd zmianach, które - niestety - nie będą zbyt korzystne dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Zgodnie z planowanymi zmianami, od nowego roku nie będzie możliwy bezpłatny odbiór nadwyżek energii, przekazanych wcześniej do zakładu energetycznego. Zmiana ma pójść w kierunku handlu energią, gdzie właściciele prywatnych instalacji będą sprzedawać nadwyżki, a w razie potrzeby będą mogli je odkupić - ale w o wiele mniej korzystnej cenie.

W tej chwili, jak wynika ze wstępnych wyliczeń portali branżowych, cena będzie z rynku hurtowego. Rachunki płaci się jednak po doliczeniu wielu dodatkowych opłat i dlatego nadwyżki energii sprzedawać będzie się na przykład po 27 groszy za 1 kWh, a kupować za około 67 groszy za 1 kWh. Oczywiście ceny te mogą ulec zmianie, jednak nie ulega wątpliwości, że taka forma rozliczenia nie jest korzystna.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że wszyscy, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych jeszcze w 2021 roku, będą mogli rozliczać się na dotychczasowych zasadach. Zamontowanie i podłączenie fotowoltaiki jeszcze w 2021 daje gwarancję (mówią o tym odpowiednie zapisy w ustawie), że przez kolejne 15 lat klient zachowa korzystniejsze warunki rozliczenia z zakładem energetycznym. Są one o wiele bardziej korzystne, ponieważ dają możliwość bezpłatnego odbioru nawet 80% nadwyżek energii. Uwaga: liczy się tutaj data wymiany licznika i podpisania umowy kompleksowej.

Dotacja Mój Prąd 2021 - nie czekaj na pieniądze z dofinansowania!O opinię zapytaliśmy eksperta z firmy Sunvival Energy, który stwierdził, że "Zatory w branży są nieuniknione, a przewidujemy, że w 2021 roku będą one o wiele większe niż kiedykolwiek. Zainteresowanie montażem paneli rośnie z roku na rok, szczególnie po ogłoszeniu szczegółów programu Mój Prąd. W efekcie oczekiwanie na montaż bardzo się wydłuża. Osoby zainteresowane paneli zachęcamy do kontaktu jeszcze przed ogłoszeniem zasad programu, w celu przyspieszenia całego procesu - czasem nawet o kilka tygodni lub miesięcy".

Podsumowując, jeśli jesteś zdecydowany na montaż paneli fotowoltaicznych, czekanie do początku lipca nie jest najlepszym pomysłem - szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pieniądze z dotacji otrzymać jak najszybciej. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie przyspieszenie całego procesu, tak abyś mógł cieszyć się panelami w czasie, kiedy inni będą oczekiwać na wolny termin i na dofinansowanie.