Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5393

[FOTO] Sukcesy czechowickich mażoretek na arenie ogólnopolskiej

Kwiecień i maj były miesiącami wytężonej pracy dla grup mażoretek działających przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Zajęcia i rozwój talentów zaowocowały wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej.

Sukcesy czechowickich mażoretek na arenie ogólnopolskiej · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


- Pierwszy sukces odniosły nasze najmłodsze mażoretki w wieku od 3 do 7 lat zdobywając: 1. miejsce w konkursie Zakręcone Przedszkolaki, 3. miejsce w konkursie tanecznym w Żywcu tytuł oraz największe zwycięstwo tytuł Mistrza Polski Federacji MIA w kategorii. miniformacja baton dzieci "Baby shark". Trenerem grupy jest Iwona Rogusinska - informuje MDK Czechowice-Dziedzice.

- Również nasze kadetki, trenowane przez Magdę R. reprezentowały nas na konkursach w Kuźni Raciborskiej i Knurowie gdzie zajęły 4. i 5. miejsce. 5 czerwca zdobyły tytuł Mistrza Polski online Federacji MIA za mini formację baton "Barbie girl". Nasze kadetki starsze również mają na koncie kilka sukcesów . Są to 6 miejsce za trio na konkursie w Kuźni Raciborskiej , tytuł Vice Mistrza Polski on line Federacji MIA dla Marty J. oraz tytuł II Vice Mistrz Polski online Federacji MIA trio baton kadetki - dodaje Miejski Dom Kultury.

Sukcesy odnoszą również najstarsze mażoretki. Magda zdobyła 2. miejsce w konkursie tanecznym "Faza", wyróżnienie I. stopnia w konkursie w Żywcu oraz 5. miejsce na Mistrzostwach Polski online Federacji MIA z niewielką różnicą 0,40 punkta do 3. miejsca za solo.

Jedyna nasza solistka tańczącą z pomponami zdobyła 3. miejsce w konkursie tanecznym "Faza", 3. miejsce na konkursie w Żywcu i 6. miejsce podczas Mistrzostw Polski on line. Nasza najstarsza mażoretka Julia K. startując w Mistrzostwach Polski online Federacji MIA zdobyła tytuł wicemistrza Polski.

- Dziękujemy za pomoc strażakom z OSP Czechowice, zarządowi a szczególnie prezesowi OSP , panu Krzysztofowi Szary za udostępnienie sali do ćwiczeń. Dzięki naszym czechowickim strażakom nasze mażoretki mogą się teraz cieszyć ze zdobytych medali - podkreśla czechowickie MDK.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.