Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3743

Przejęcie czechowickich spółek Lotosu dopiero w 2022 roku

Przejęcie kontroli przez inwestorów zewnętrznych nad spółkami Lotos Bipaliwa oraz Lotos Terminale, których siedziba znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach - nastąpi w pierwszym kwartale 2022 roku - informuje portal trojmiasto.pl.

Lotos terminale, siedziba, rafineria, łukasiewicza
Przejęcie czechowickich spółek Lotosu dopiero 2022 roku · fot. mp / czecho.pl


Jak informuje dział biznesowy portalu trojmiasto.pl, do spółki Lotos Terminale trafi pięć obiektów Lotosu, cztery należące do PKN Orlen oraz nowo zbudowany terminal importowy paliwa lotniczego. W tym czasie sprzedane mają być też udziały w spółce Lotos Paliwa oraz wydzielonym segmencie asfaltowym.

Trójmiejski serwis dodaje również, że pod koniec 2021 roku wydzielone ze struktur spółki Lotos Asfalt zostaną jej południowe oddziały. Wraz z infrastrukturą do nowego podmiotu przejdzie ok. 100 pracowników. Jeden z oddziałów spółki Lotos Asfalt na południu Polski również znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: www.trojmiasto.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.