Wiadomości

  • 11 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4795

Złodzieje grasują na rodzinnych ogródkach działkowych

W nocy ze środy na czwartek doszło do włamań do altan działkowych na terenie ROD "Irys" znajdującego się w rejonie ulicy Waryńskiego. Złodzieje skradli z 13 budynków różnego rodzaju sprzęt, m.in. dmuchawę do liści, kuchenkę elektryczną, podkoszarkę, a nawet... garnek na duszonki. Sprawa została zgłoszona policji.

Złodzieje grasują na rodzinnych ogródkach działkowych
Złodzieje grasują na rodzinnych ogródkach działkowych · fot. Polski Związek Działkowców


- Działkowcy mają dobrze zabezpieczone altany. Złodzieje użyli m.in. brechy, zniszczyli okiennice i wybili szyby, a nawet zniszczyli całkowicie drzwi żeby wejść do środka - powiedziała portalowi czecho.pl Iwona Stępień, prezes ROD "Irys". - Chcemy, żeby sprawa "poszła w eter", żeby złodzieje wiedzieli, że nie jesteśmy obojętni na zło, które nam wyrządzili. Poza tym chcemy uczulić działkowców z innych ROD - podkreśla.

Jak dodaje prezes ROD "Irys", sprawę zgłosiła policji, która blisko 8 godzin spędziła na ogródkach działkowych. - Złodzieje ukradli nawet napoje. Wszystko wyglądało tak, jakby chcieli oni powrócić po niektóre rzeczy, ponieważ miejsca były zaznaczone patykami. Niektóre "fanty" były wyniesione za ogród i co kawałek zebrane w krzakach, w polu ze zbożem. Przedmioty zabrali ze sobą policyjni technicy, aby zbadać je w laboratorium - dodaje Stępień.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.