Wiadomości

  • 11 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3937

Czechowiczanin jechał "wężykiem". Był kompletnie pijany...

Kilka dni temu na terenie powiatu pszczyńskiego doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Wynik badania był zatrważający - mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile. Pijanym kierowcą okazał się mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

alkomat, pijany
Czechowiczanin jechał "wężykiem". Był kompletnie pijany... · fot. policja.pl


W poniedziałek, około godziny 6.00, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierującego, który jechał samochodem pod wpływem alkoholu. - Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna prowadził pojazd w sposób niebezpieczny, jechał tak zwanym wężykiem. Podróżujący za nim mieszkaniec miejscowości Leszna Górna w momencie zatrzymania pojazdów na skrzyżowaniu, w związku z cyklem światła czerwonego, podbiegł do pojazdu i wyjął kierującemu kluczyk ze stacyjki. W tym samym momencie wyczuł od mężczyzny ostrą woń alkoholu - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Policjanci po przybyciu na miejsce wykonali badanie stanu trzeźwości kierującego. Wyniki były zatrważające - mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile. Pijanym kierowcą okazał się 55-letni mieszkaniec miejscowości Czechowice-Dziedzice. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Kodeks Karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.