czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3324

Dzieci powalczą o puchar "Super Dzieciaka" i zdrowie Emilki

Za nami:

20 czerwca w godzinach 15:00-19:00 Elżbieta Zarębska zaprasza dzieci do Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach, aby nie tylko walczyć o tytuł i puchar "Super Dzieciaka'', ale o życie i zdrowie 9-letniej Emilki Radzik.

Reklama

Super Dzieciaki dla Emilki · fot. Elżbieta Zarębska


Dzieciaki z Klubu Sportowego Strong Life, bardzo chcą pomóc swojej koleżance, same nie mogły tego zrobić, więc poprosiły o pomoc dorosłych. Przyjaciele oraz rodzina Emilki przygotowali moc atrakcji, aby zebrać środki na leki i rehabilitację 9-latki.

Emilka choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną jest to wada RNA NOVA2 (odwrócona ramka). Dziewczynka urodziła się jako zdrowe dziecko, dopiero w wieku 2 lat pojawiły się problemy, a jej stan zdrowia wciąż się pogarsza.

Emilka jest jednym z sześciu dzieci na świecie, u których zdiagnozowano tę chorobę, więc właściwa metoda leczenia, dobór podawanych leków oraz proces leczenia bywa trudny dla rodziców.

- Jeśli pragniecie wesprzeć Emilkę w jej dążeniu do zdrowia, możecie to zrobić również nie będąc na naszej imprezie zbiórka na Emilkę prowadzona jest przez Fundację Serca dla Maluszka z Bielska-Białej - mówi Elżbieta Zarębska.

- Kiedy tworzyłam tą imprezę miałam jeden cel, stworzyć dzieciom wspaniałą zabawę, gdzie głównym celem nie będzie zdobyta nagroda, ale satysfakcja i radość z wszystkich pokonanych wyzwań. Moje dzieciaki pragną pomóc swojej koleżance, która nigdy nie będzie tak sprawna jak one, przygotowały całą moc atrakcji. Zatem tegoroczna edycja "Super Dzieciaka'', poza konkurencjami dla startujących dzieci, będzie akcją charytatywną małych zawodników - dodaje organizatorka imprezy.


Super Dzieciaki dla Emilki
fot. Elżbieta Zarębska

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.