Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6980

Trwa nabór na stanowisko komendanta Straży Miejskiej

Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłosił nabór na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Mirosław Janko, obecny szef czechowickiej straży, przechodzi na emeryturę.

straż miejska, radiowóz,
Trwa nabór na stanowisko komendanta Straży Miejskiej · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Przed kandydatami, którzy zgłoszą swoją aplikację w naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze, postawiono wiele wymagań. Wśród tych podstawowych są m.in.: ukończenie 21 lat, nienaganna opinia, wykształcenie wyższe II stopnia, doświadczenie na stanowisku kierowniczym, niekaralność, uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Mile widziane jest doświadczenie w pracy w służbach mundurowych.

Ponadto osoba, która aplikuje na stanowisko komendanta straży miejskiej musi wykazać się znajomością ustaw związanych z wykonywaniem obowiązków straży miejskiej, cechować się komunikatywnością oraz wysoką kulturą osobistą, a także mieć zdolność zarządzania zasobami ludzkimi i gospodarką finansową.

Wykaz wymaganych do naboru dokumentów można znaleźć na stronie BIP SM Czechowice-Dziedzice. Dokumenty należy składać do 16 czerwca 2021 r.

straż miejska, komendant
Obecny szef czechowickiej straży miejskiej Mirosław Janko przechodzi na emeryturę · fot. czecho.pl


Mirosław Janko stanowisko komendanta Straży Miejskiej Mirosław Janko objął 18 czerwca 2007 roku. Nabór na wolne stanowisko miało charakter konkursowy. Do konkursu zgłosiło się 5 kandydatów. Mirosław Janko został wybrany w drugiej turze, do której dopuszczonych zostało 3 kandydatów. W komisji konkursowej zasiedli m.in. ówczesny komendant Miejski Policji w Bielsku Białej - Krzysztof Mancewicz oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i sekretarz miasta Marek Gazda.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.