czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 511

Jak zacząć odchudzanie?

Materiał partnera:

Diety cud przynoszą szybkie efekty i równie szybki efekt jo-jo. W przypadku zdrowego odchudzania, na spadek wagi czeka się dłużej, lecz uzyskuje się trwałe rezultaty. Jeśli zależy Ci na smukłej sylwetce, sprawdź, jak przygotować się do rozpoczęcia diety redukcyjnej.

1. Redukcja masy ciała a zapotrzebowanie kaloryczne
2. Produkty dozwolone na diecie
3. Dawka ruchu na co dzień

Nadmierna masa ciała jest zagrożeniem dla zdrowia. Nadwaga i otyłość prowadzą do wystąpienia szeregu chorób cywilizacyjnych, a także pogarszają samopoczucie. Osoba ważąca zbyt dużo często ma obniżoną samoocenę, a jej życie społeczne jest ograniczone. Jeśli chcesz rozwiązać swój problem z nadmierną wagą, sprawdź, jak zacząć dietę redukcyjną.

Redukcja masy ciała a zapotrzebowanie kaloryczneDieta odchudzająca przynosi efekty, jeśli przyswaja się mniej kalorii niż wynika to z zapotrzebowania organizmu. Zapotrzebowanie kaloryczne można obliczyć ze wzoru dostępnego w Internecie. Znajdziesz go na https://pomocnikodchudzania.pl/jak-ulozyc-diete-odchudzajaca/.

Następnie powinno się przejść do przygotowania jadłospisu, w którym ilość kalorii będzie o 300-500 niższa. Dzięki temu organizm zacznie spalać zgromadzoną pod skórą tkankę tłuszczową, by zapewnić energię do działania wszystkim narządom i mięśniom.

Przykładowo, kobieta o zapotrzebowaniu kalorycznym na poziomie 2000 kcal, powinna zjadać w ciągu dnia 1500-1700 kcal. W ten sposób schudnie od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Mężczyzna pracujący fizycznie (np. budowlaniec) o zapotrzebowaniu na 3500 kcal dziennie, powinien przyswajać na diecie redukcyjnej 3000-3200 kcal. Tym samym, powinno się zapomnieć o mitycznym 1000 kcal, który jest niewystarczający nawet dla osób leżących i obłożenie chorych.

Produkty dozwolone na diecieDietę odchudzającą powinno się rozpocząć od wyeliminowania z jadłospisu przekąsek i fast foodów. W ciagu dnia powinno się zjadać 4-6 posiłków z zachowaniem odstępów 3 godzin. Pierwszy posiłek je się do godziny po przebudzeniu, a ostatni na około 2 godziny przed pójściem spać. Regularność zapewni poczucie sytości przez cały dzień i zniweluje napady głodu.

Jadłospis powinien opierać się na pełnoziarnistym, razowym lub żytnim pieczywie na zakwasie, pełnoziarnistych makaronach, kaszach o niskim indeksie glikemicznym i warzywach strączkowych. Prócz nich powinno się jadać chude ryby morskie, chudy nabiał i białe mięso, owoce z wykluczeniem winogron i bananów oraz warzywa, w szczególności świeże. Do przyprawiania dań zaleca się używanie ograniczonej ilości soli (5 g na dobę), ziół, papryki oraz pieprzu.

Zabronione jest sięganie po alkohol, czipsy, słodycze, fast foody i dania smażone w głębokim tłuszczu. Nie powinno się jeść również suszonych owoców, orzechów w ilości większej niż kilka sztuk raz na parę dni, a także miodu. Jeśli chodzi o napoje, konieczne jest ograniczenie picia kawy i herbaty czarnej. Zamiast nich powinno się pić wodę w ilości 2 litrów na dobę, ziołowe herbatki (np. miętę, pokrzywę, melisę) oraz zieloną herbatę (maks. 3 filiżanki dziennie).

Dawka ruchu na co dzieńOdchudzanie powinno obejmować wprowadzenie aktywności fizycznej na co dzień. Sama dieta nie przyniesie efektów, jeśli będzie się siedzieć wyłącznie przed telewizorem. Minimum na początek to spacery trwające co najmniej 30 minut dziennie. Taki ruch jest zdrowy i realny do wykonania nawet w przypadku osób cierpiących na dużą nadwagę. Wraz ze spadkiem wagi i poprawą kondycji można wprowadzić treningi pod okiem trenera z Fabryki Siły. Dzięki temu poprawi się tempo metabolizmu i zmniejszy się ryzyko powrotu do dawnej masy ciała.

Poznaj opinie o Fabryce Siły.