Wiadomości

  • 16 czerwca 2021
  • 17 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6413

[Historyczne zdjęcie] Otwarcie szkoły powszechnej na Lipowcu

Dziś prezentujemy dwa kolejne zdjęcia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Fotografie przedstawiają uroczystość poświęcenia budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.

szkoła na lipowcu
Otwarcie szkoły powszechnej na Lipowcu · fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe


- 4 grudnia 1938 roku odbyło się poświęcenie budynku szkolnego w obecności Kuratora Szkolnego, politycznych i szkolnych władz państwowych, Przełożeństwa Gminnego i licznie zgromadzonego miejscowego społeczeństwa. W roku szkolnym 1938/39 szkoła nosiła nazwę Publiczna Szkoła Powszechna Stopnia III Nr 3 w Czechowicach im. Beliny Prażmowskiego - czytamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 Czechowicach-Dziedzicach.

szkoła na lipowcu
Otwarcie szkoły powszechnej na Lipowcu · fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe


Posiadacie w swoim domowym archiwum zdjęcia przedstawiające Czechowice-Dziedzice, którymi chcielibyście się podzielić z innymi Czytelnikami? Zachęcamy do przesyłania fotografii poprzez http://www.czecho.pl/wyslijinfo

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj