Wiadomości

  • 19 czerwca 2021
  • 20 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2784

[ZDJĘCIA] Dzięki czujności pana Mariana uratowano dwie sowy

13 czerwca wcale nie okazał się taki pechowy dla pary podlotów uszatek. Dzięki czujności jednego z mieszkańców Kaniowa, pana Mariana udało się uratować dwie sówki. Przebieg tej akcji ratunkowej relacjonuje Mariusz - fotograf dzikiej przyrody z Czechowic-Dziedzic.

Dzięki czujności pana Mariana uratowano dwie sowy - 13.06.2021 · fot. Za miastem - przyroda Czechowic-Dziedzic / Facebook


- W godzinach porannych dostaliśmy informację od pana Mariana, że po wczorajszym załamaniu pogody, dzisiejszego poranka znalazł dwa podloty uszatki. W trakcie szybkich oględzin stwierdziłem, że skrzydła nie są połamane i znajdują się już lotki. Wraz ze Sławomirem Łyczko z ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt "Mysikrólik" stwierdziliśmy, że w godzinach wieczornych sowy powinny wrócić na drzewo. Na drzewie z którego spadły podloty znalazłem dorosłego osobnika sowy uszatki, który najprawdopodobniej był lub jest ich opiekunem - relacjonuje Mariusz.

- O godzinie 20.00 dzięki pomocy OSP Kaniów, a w szczególności pana Sławka sowy zostały umieszczone wysoko na gałęzi, gdzie bezpiecznie oczekiwały na przylot rodzica - dodaje.

ar / czecho.pl

źródło: Za miastem czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic / Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.