czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2319

Michał Janik na ostatniej prostej akcji "Łapy w górę"!

Czechowiczanin Michał Janik, znany z akcji prowadzonych w ramach projektu "Na szczytach marzeń", pomaga tej wiosny zwierzętom i fundacji "Przystanek Schronisko" działającej przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach. Postanowił zrealizować wyprawę Małym Szlakiem Beskidzkim, Głównym Szlakiem Sudeckim i Głównym Szlakiem Beskidzkim. Dwa pierwsze już za nim. Teraz idzie przez GSB, a do końca, czyli do Wołosatego zostało mu około 280 km (stan na dzień 18 czerwca).

Reklama

Michał Janik rozpoczął 10 czerwca Główny Szlak Beskidzki
Michał Janik rozpoczął 10 czerwca wyprawę Głównym Szlakiem Beskidzkim - 06.2021 · fot. Na szczytach marzeń / Facebook


- Podczas wędrówki wspieramy fundację "Przystanek Schronisko" działającej przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach - mówi Michał Janik. Swoją cegiełkę do akcji może dorzucić każdy z nas poprzez wpłatę na zbiórkę, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl.

Mały Szlak Beskidzki czechowiczanin ukończył 5 maja, zaś do końca Głównego Szlaku Sudeckiego dotarł 10 czerwca.

Loading...


- Jestem zachwycony! Nie ukrywam, że w paru miejscach szlak poprowadziłbym trochę inaczej. Nie zawsze był dobrze oznakowany. Aplikacja "mapy. cz", "mapa turystyczna" czy przewodnik, z którego korzystałem rozmijały się ze znakowaniem. Na szlaku było dużo punktów zaopatrzenia i dobra baza noclegowa. Nie trzeba nosić wiele. Polecam schroniska, o których pisałem oraz spanie na dziko w namiocie. Mnogość wiat turystycznych, przy dobrym planowaniu, pozwala obejść się nawet bez namiotu. Jeżeli chodzi o trudność to wydaje mi się, że szlak jest odpowiedni zarówno dla tych bardziej i mniej doświadczonych wędrowców. Gdybym miał go przejść jeszcze raz, zrobiłbym to w przeciwnym kierunku, czyli z Prudnika do Świeradowa by najlepsze zostawić na koniec. By w pełni docenić jego piękno przeznaczyłbym co najmniej 20 dni na sam szlak i okolice. W tych dziwnych pandemicznych czasach polecam posprawdzać co jest otwarte, gdyż parę razy natknąłem się na zamknięte schroniska - podsumował wyprawę przez GSS Michał w mediach społecznościowych.

Od razu rozpoczął kolejny etap wyzwania - Główny Szlak Beskidzki! Trzymamy kciuki!

Więcej o akcji pisaliśmy tutaj. Swoją cegiełkę do akcji może dorzucić każdy z nas poprzez wpłatę na zbiórkę, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl.

Zapraszamy do śledzenia Michała na Facebooku akcji Na szczytach marzeń.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.