Wiadomości

  • 19 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2866

Michał Janik na ostatniej prostej akcji "Łapy w górę"!

Czechowiczanin Michał Janik, znany z akcji prowadzonych w ramach projektu "Na szczytach marzeń", pomaga tej wiosny zwierzętom i fundacji "Przystanek Schronisko" działającej przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach. Postanowił zrealizować wyprawę Małym Szlakiem Beskidzkim, Głównym Szlakiem Sudeckim i Głównym Szlakiem Beskidzkim. Dwa pierwsze już za nim. Teraz idzie przez GSB, a do końca, czyli do Wołosatego zostało mu około 280 km (stan na dzień 18 czerwca).

Michał Janik rozpoczął 10 czerwca Główny Szlak Beskidzki
Michał Janik rozpoczął 10 czerwca wyprawę Głównym Szlakiem Beskidzkim - 06.2021 · fot. Na szczytach marzeń / Facebook


- Podczas wędrówki wspieramy fundację "Przystanek Schronisko" działającej przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach - mówi Michał Janik. Swoją cegiełkę do akcji może dorzucić każdy z nas poprzez wpłatę na zbiórkę, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl.

Mały Szlak Beskidzki czechowiczanin ukończył 5 maja, zaś do końca Głównego Szlaku Sudeckiego dotarł 10 czerwca.

Loading...


- Jestem zachwycony! Nie ukrywam, że w paru miejscach szlak poprowadziłbym trochę inaczej. Nie zawsze był dobrze oznakowany. Aplikacja "mapy. cz", "mapa turystyczna" czy przewodnik, z którego korzystałem rozmijały się ze znakowaniem. Na szlaku było dużo punktów zaopatrzenia i dobra baza noclegowa. Nie trzeba nosić wiele. Polecam schroniska, o których pisałem oraz spanie na dziko w namiocie. Mnogość wiat turystycznych, przy dobrym planowaniu, pozwala obejść się nawet bez namiotu. Jeżeli chodzi o trudność to wydaje mi się, że szlak jest odpowiedni zarówno dla tych bardziej i mniej doświadczonych wędrowców. Gdybym miał go przejść jeszcze raz, zrobiłbym to w przeciwnym kierunku, czyli z Prudnika do Świeradowa by najlepsze zostawić na koniec. By w pełni docenić jego piękno przeznaczyłbym co najmniej 20 dni na sam szlak i okolice. W tych dziwnych pandemicznych czasach polecam posprawdzać co jest otwarte, gdyż parę razy natknąłem się na zamknięte schroniska - podsumował wyprawę przez GSS Michał w mediach społecznościowych.

Od razu rozpoczął kolejny etap wyzwania - Główny Szlak Beskidzki! Trzymamy kciuki!

Więcej o akcji pisaliśmy tutaj. Swoją cegiełkę do akcji może dorzucić każdy z nas poprzez wpłatę na zbiórkę, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl.

Zapraszamy do śledzenia Michała na Facebooku akcji Na szczytach marzeń.

ar / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.