Wiadomości

  • 19 czerwca 2021
  • 20 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1672

Koleje Śląskie: zarezerwujemy miejsce na rower, będzie cyklobus

Wychodząc naprzeciw pasażerom, Koleje Śląskie wprowadzają możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsca na rower w pociągach. To pilotażowe rozwiązanie zostało wprowadzone już w 2020 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród pasażerów podróżujących z jednośladem. W tym roku dodatkowym urozmaiceniem jest cyklobus.

koleje śląskie, rower, pociąg, przewóz rowerów
Koleje Śląskie: zarezerwujemy miejsce na rower, pojedzie też cyklobus · fot. Koleje Śląskie


W tym roku dodatkowym urozmaiceniem jest cyklobus, czyli autobus komunikacji zastępczej z zamontowaną przyczepą rowerową, która jednorazowo może zabrać nawet kilkanaście rowerów. Cyklobus będzie kursował do końca wakacji w dni wolne od pracy na trasie Skoczów - Wisła Uzdrowisko - Skoczów.

Rezerwacja będzie dostępna od soboty 19 czerwca w kasach stacjonarnych Kolei Śląskich oraz na stronie https://bilet.kolejeslaskie.com.

Podróżni, którzy chcą zakupić jednocześnie bilet na przejazd i bilet na przewóz roweru z rezerwacją powinni wybrać zakładkę "Bilety jednorazowe", a następnie wpisać relację przejazdu. W kolejnym oknie należy wybrać w typie biletu "jednorazowy" oraz w polu "Podróżny przewozi" zaznaczyć okienko "Rower". Po naciśnięciu przycisku "Dalej" należy kontynuować proces zakupu biletu.

Podróżni, którzy posiadają bilet na przewóz roweru i chcą dokonać rezerwacji powinni wybrać zakładkę bilety jednorazowe, a następnie wpisać relację przejazdu zgodną z posiadanym bilet. W kolejnym kroku z zakładki "Typ biletów" należy wybrać "Rezerwacja roweru (do biletu na przewóz roweru)". Następnie należy kontynuować zakup biletu poprzez wypełnienie wymaganych pól i naciśnięcie przycisku "Dalej". W obu przypadkach rezerwacja jest drukowana w formie biletu.

Lista pociągów i autobusów ZKA dostępnych w rezerwacji miejsc na rowery jest dostępna w dokumencie pdf pod linkiem:
https://www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2021/06/Rezerwacja-miejsc-na-przew%C3%B3z-rower%C3%B3w_strona-internetowa_13czerwca_28sierpnia-2021.pdf

ar / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.