Wiadomości

  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1523

Jaki prezent na babyshower i narodziny dziecka wybrać?

Materiał partnera:

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej rodziny, a jednocześnie okazja do odwiedzin malucha przez bliskich. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się również baby shower, czyli przyjęcie na cześć mamy i dziecka, organizowane jeszcze przed porodem. Jaki prezent wręczyć z tych okazji?

1. Prezent z okazji baby shower i narodzin dziecka - co warto wybrać?
2. Prezent dla noworodka

Baby shower, czy też odwiedziny po przyjściu na świat dziecka - zastanawiamy się, co warto wtedy kupić dla mamy i dla dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że większość rodziców woli samodzielnie zadbać o wyprawkę dla dziecka i ma własne preferencje, co do kupowanych rzeczy. Dlatego obawiamy się, że wybrany przez nas prezent nie będzie trafiony. Jakie prezenty najlepiej sprawdzają się z takich okazji?

Prezent z okazji baby shower i narodzin dziecka - co warto kupić?Baby shower to trend, który przyszedł do nas z Zachodu. Jest to przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy oraz nienarodzonego jeszcze dziecka, najczęściej w siódmym lub ósmym miesiącu ciąży. Organizatorami przyjęcia są zwykle bliskie osoby z otoczenia przyszłej mamy - siostry czy też przyjaciółki. Jest to idealny pomysł, aby sprawić radość przyszłej mamie i zapewnić jej odskocznię od stresu związanego ze zbliżającym się porodem. Zaproszeni goście stają wtedy przed dylematem, co kupić z tej okazji. Prezenty na baby shower to okazja do odciążenia domowego budżetu przyszłych rodziców, którzy są w trakcie kompletowania wyprawki. Prezent powinien być przeznaczony zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Mogą to być zarówno rzeczy praktyczne, jak i pamiątkowe, które sprawią radość mamie, a w przyszłości być może będą pamiątką dla dziecka.

Kolejny momentem, gdy zastanawiamy się, jaki prezent kupić, jest czas, gdy odwiedzamy nowo narodzone dziecko. Również wtedy nie wiemy, co przyda się młodym rodzicom, którzy z pewnością mają już najważniejsze rzeczy. Ciekawy prezent na babyshower i narodziny dziecka to personalizowana tablica, którą można powiesić na ścianie w pokoju dziecka. To świetna pamiątka z pierwszego roku życia malucha, która pozwala na wpisywanie momentów przełomowych życia dziecka. Profesjonalne tablice są stworzone przez fizjoterapeutów dziecięcych i ukazują najważniejsze etapy rozwoju ruchowego maluszka. Może wybrać również książki pamiątkowe, które pozwalają utrwalać ważne momenty z pierwszego roku. Prezentem dla mamy mogą być też kosmetyki dla młodej mamy, które pozwalają zadbać o siebie po porodzie i wszelkie produkty, które są ściśle związane z macierzyństwem, takie jak poduszki do karmienia.

Prezent dla noworodkaOdwiedzając sklep z zabawkami, możemy być przytłoczeni ilością produktów i zwykle nie wiemy, na co się zdecydować. Jednak kupując prezent, warto zapytać młodych rodziców, co najbardziej im się przyda, aby uniknąć zakupu 10 kocyka. Jednym z najbardziej praktycznych prezentów są pieluszki, które w pierwszych miesiącach zużywane są w dużych ilościach, więc jest to prezent, który pozwoli przyszłym rodzicom na oszczędności. W tym przypadku warto zapytać, jakie konkretnie pieluszki rodzice kupują, ponieważ niektórzy mają ulubione marki. Dobrym pomysłem są też zabawki dla dziecka, zarówno te drobne, jak grzechotki, czy też droższe, jak mata edukacyjna. Można postawić również na akcesoria do łóżeczka czy do wózka, na przykład komplety pościeli. Ponadczasowym pomysłem są też ubranka dla dziecka. Pajacyki, body, sukienki - jeśli nie jesteśmy pewni rozmiaru, warto kupić większy rozmiar, ponieważ mamy wtedy pewność, że ubranie w końcu się przyda.