Wiadomości

  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3482

Wracają odwiedziny pacjentów. Na razie z ograniczeniami

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej umożliwił odwiedziny hospitalizowanych pacjentów. Wizyta nie może trwać dłużej, niż 15 minut i musi zostać wcześniej umówiona z kierownikiem, lub ordynatorem oddziału. Zgodę na spotkanie z pacjentem otrzymuje jedna, najbliższa dla chorego osoba.

szpital wojewódzki
Wracają odwiedziny pacjentów. Na razie z ograniczeniami · fot. bielsko.info


Dr Krzysztof Pliszek, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego wyjaśnił, że decyzja to efekt coraz stabilniejszej sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz postępującego procesu szczepień przeciwko COVID-19. - Kierując się jednak troską o bezpieczeństwo pacjentów i ich rodzin apelujemy, aby zgłaszały się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 lub ozdrowieńcy - powiedział dyrektor.

Wizyty są możliwe w godzinach od 15.00 do 18.00 każdego dnia. Pomimo luzowania obostrzeń nadal trzeba na terenie Szpitala Wojewódzkiego przestrzegać reżimu sanitarnego. Każdy odwiedzający musi mieć maseczkę, zasłaniającą nos i usta, a także dezynfekować ręce. Konieczne jest również zachowanie podczas odwiedzin co najmniej 1,5 metrowego dystansu od pacjenta.

Odwiedziny odbywają w miejscu ustalonym przez personel danego oddziału. Na sali chorych jedynie w sytuacji, gdy pacjent przebywa tam sam. Gdy w pokoju hospitalizowanych jest więcej osób, wówczas spotkanie organizowane w innym pokoju. Przed i po wizycie pomieszczenie jest dokładnie wietrzone.

Z powodu pandemii SARS CoV-2 Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził całkowity zakaz odwiedzin w marcu ubiegłego roku.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.