czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 17303

Skutki burzy: powalone drzewa, uszkodzony dom i zburzona kapliczka

W związku z burzą, która przeszła przez nasz region w poniedziałkowy wieczór, strażacy z terenu gminy Czechowice-Dziedzice interweniowali kilkanaście razy.

Reklama

Skutki burzy: powalone drzewa, uszkodzony dom oraz kapliczka
Powalone drzewo przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu · fot. Nadesłane przez czytelnika / Patryk


Do najpoważniejszej sytuacji doszło przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu. Drzewo, które spadło tam na jezdnię, uszkodziło dom, zaparkowany przy nim samochód, linię energetyczną (domy w okolicy pozbawione były dostaw prądu) oraz światłowody, a ponadto zburzyło starą kapliczkę. Również w Zabrzegu silny wiatr zerwał gałęzie, które uderzyły w przednią szybę pojazdu poruszającego się ulicą Ludwika Waryńskiego w kierunku Czechowic-Dziedzic. Kierująca opuściła pojazd o własnych siłach i nie wymagała pomocy zespołu ratownictwa medycznego.

Zburzona kapliczka przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu
Zburzona kapliczka przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu · fot. Nadesłane przez czytelnika / Patryk


Przy zabrzeskiej ulicy Świerklocz strażacy z OSP Ligota pomagali przy zabezpieczaniu remontowanego budynku (aktualnie bez dachu) oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej przy zasłabnięciu.

Interwencja strażaków przy ulicy Świerklocz w Zabrzegu
Interwencja strażaków przy ulicy Świerklocz w Zabrzegu · fot. OSP Ligota


W Zabrzegu interweniowali również druhowie z OSP Bronów. Oprócz pomocy w interwencji przy ulicy Świerklocz ich działania polegały na wypompowaniu wody z zalanych piwnic. W trakcie dojazdu do interwencji natrafili oni na powywracane wygrodzenia jezdni pod remontowanym wiaduktem, które ułożyli.

Loading...


Ponadto druhowie z OSP Ligota zostali zadysponowani na ulicę Burzej oraz na skrzyżowanie ulic Burzej z Ochodzką, celem usunięcia powalonych drzew z drogi. Strażacy usuwali również powalone drzewa przy ulicach Rolników, Zabrzeskiej oraz Dworskiej.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Ligota, OSP Zabrzeg

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.