Wiadomości

  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1472

Przedwakacyjne spotkania policjantów z młodzieżą

Dzielnicowi z Czechowic-Dziedzic prowadzą przedwakacyjne spotykania z młodzieżą szkolną. Na takich prelekcjach policjanci omawiają zagrożenia związane z nieostrożnym korzystaniem z internetu i social mediów. Przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Mundurowi omawiają też zmiany, jakie miały miejsce ostatnio w przepisach o ruchu drogowym.

Dzielnicowi wyjaśniali, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w internecie
Przedwakacyjne spotkania policjantów z młodzieżą · fot. KMP Bielsko-Biała


Z podopiecznymi Szkoły Podstawowej w Zabrzegu spotkali się młodszy aspirant Łukasz Bulowski i młodszy aspirant Krzysztof Gałuszka z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie prowadzone było dla kilku klas. Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami, z jakimi dzieci mogą się spotkać w swoim środowisku.

- Przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą na nich czyhać w internecie i przed nieostrożnym nawiązywaniem znajomości z osobami poznanymi w sieci. Mundurowi omówili tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich oraz cyberprzemocy i hejtu internetowego, oraz przedstawili zasady bezpiecznego korzystania z internetu i social mediów - mówi asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Na spotkaniach z młodzieżą policjanci przygotowują dzieci także wakacji, omawiając zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz na górskich szlakach i wyjaśniają zmiany, jakie miały miejsce ostatnio w przepisach ruchu drogowego.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.