Wiadomości

  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2948

Przy ul. Legionów doszło do rozszczelnienia gazociągu

Pięć zastępów straży pożarnej zadysponowano we wtorkowy poranek do rozszczelnienia gazociągu średniego ciśnienia, do którego doszło przy ulicy Legionów. Konieczna była również ewakuacja dzieci oraz osób dorosłych z pobliskiego przedszkola oraz domu jednorodzinnego.

Przy ul. Legionów doszło do rozszczelnienia gazociągu
Przy ul. Legionów doszło do rozszczelnienia gazociągu · fot. OSP Czechowice


Informację o wyczuwalnym zapachu gazu dyżurny straży pożarnej otrzymał około godziny 9.35. Po przyjeździe strażaków na miejsce stwierdzono, że podczas prac ziemnych uszkodzona została instalacja gazowa średniego ciśnienia. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, konieczna była ewakuacja 18 dzieci oraz 7 osób dorosłych z pobliskiego przedszkola i domu jednorodzinnego.

Przy ul. Legionów doszło do rozszczelnienia gazociągu
Przy ul. Legionów doszło do rozszczelnienia gazociągu · fot. OSP Lipowiec


Działania zakończono o godzinie 10.56. Na miejscu pracowali strażacy z PSP Bielsko-Biała oraz z czechowickiego posterunku zamiejscowego PSP wraz z druhami z OSP Czechowice i OSP Lipowiec. Na miejsce zadysponowano również dwa patrole policji oraz pogotowie gazowe.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Lipowiec, OSP Czechowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.