Wiadomości

  • 25 czerwca 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5362

[WIDEO] Zainaugurowano działalność czechowickiego "Banku drzew"

W czwartek, 24 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach zainaugurowano działalność czechowickiego Banku Drzew. Pierwsze sadzonki trafiły już do mieszkańców gminy.Pilotażowy program "Bank drzew" został uruchomiony w celu zwiększenia bioróżnorodności oraz poprawy jakości powietrza i ochrony zasobów wodnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez udziału i zaangażowania czechowickich firm, które zakupiły drzewa i krzewy dla mieszkańców miasta. Pierwszymi z nich są spółki LOTOS Terminale S.A., Kontakt-Simon S.A., Walcownia Metali "Dziedzice" S.A., Valeo Electric and Electronic Systems Sp. z o.o., 7r S.A. oraz Czechowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

W czwartek burmistrz Marian Błachut spotkał się z darczyńcami sadzonek i wspólnie zainaugurowali wielką akcję zazieleniania miasta. - Obecnie odpowiedzialny społecznie biznes coraz częściej uczestniczy w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dobro­wolne działania firm przyczyniają się do harmonijnego współistnienia człowieka ze środowiskiem naturalnym. Zależy nam, aby nasze działania przynosiły obopólne korzyści, zarówno dla firm jak i dla bezpośrednich beneficjentów jakimi będą mieszkańcy naszego miasta - mówił samorządowiec. W podziękowaniu burmistrz wręczył sponsorom "Banku drzew" okolicznościowe statuetki.

Loading...


W ramach promowania idei sadzenia drzew burmistrz Marian Błachut wraz z przedstawicielami firm sponsorujących sadzonki, wkopali przy Centrum Edukacji Ekologicznej wiśnię piłkowaną, która wiosną będzie cieszyła spacerowiczów okazałym kwiatostanem.

Pierwsze 1400 sadzonek drzew i krzewów dla mieszkańców, którzy już złożyli wniosek, zostanie przekazanych w piątek, 25 czerwca. Kolejni mieszkańcy otrzymają swoje sadzonki jesienią. Drzewa i krzewy rożnych gatunków: brzoza pożyteczna, grab pospolity, wiśnia piłkowana, jarząb pospolity, dąb błotny, jodła koreańska, dereń jadalny, leszczyna pospolita, bez czarny, rokitnik pospolity, kalina koralowa czechowiczanie posadzą w swoich przydomowych ogrodach. Więcej o "Banku drzew" pisaliśmy tutaj.

Zainaugurowano działalność czechowickiego "Banku drzew" - 24.06.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.