Wiadomości

  • 25 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3263

Rada Powiatu wybrała nowego wicestarostę. To były senator PiS

Były senator z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Kamiński, został nowym wicestarostą bielskim. Został wybrany w tajnym głosowaniu podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu. Za jego kandydaturą głosowało 21 radnych, 7 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Pracę w bielskim starostwie rozpocznie już od piątku, 25 czerwca.

Rada Powiatu wybrała nowego wicestarostę. To były senator PiS
Rada Powiatu wybrała nowego wicestarostę. To były senator PiS · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Kamiński zastąpi zmarłego pod koniec marca wicestarostę Grzegorza Szetyńskiego, wybranego do Rady Powiatu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił starosta Andrzej Płonka, w związku z tym propozycja kandydata wpłynęła na piśmie od klub radnych PiS. Przedstawiając Andrzeja Kamińskiego starosta podkreślił, że jest on mieszkańcem powiatu bielskiego, a ponad 20 lat temu budował zręby powiatu. Andrzej Kamiński był bowiem radnym powiatu bielskiego I i II kadencji.

- To czas, kiedy zostały nam przekazane szpitale oraz szkoły. Jako nauczyciel oraz potem dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach dobrze zna te zagadnienia - mówił starosta bielski. Andrzej Płonka dodał, że nie bez znaczenia jest doświadczenie kandydata pracy w Sejmiku Województwa Śląskiego oraz w Senacie. - Zna mechanizmy przyznawania samorządom środków zewnętrznych, co powinno być dla nas wsparciem - mówił starosta Płonka.

Rada Powiatu wybrała nowego wicestarostę. To były senator PiS
Rada Powiatu wybrała nowego wicestarostę. To były senator PiS · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Z panem śp. Grzegorzem znaliśmy się bardzo dobrze- był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, był też zaangażowany w działania Akcji Katolickiej u siebie w Kozach, stąd mieliśmy okazję często się spotykać. Wielki żal, że tak szybko od nas odszedł. Z drugiej strony jest to dla mnie duże wyzwanie, bo przejmuję działkę którą on zajmował się od tylu lat. Będzie trudno sprostać, ale będę się starał - mówił po sesji wicestarosta Andrzej Kamiński. Wicestarosta sprawuje nadzór nad wydziałami: budownictwa, gospodarki mieniem, Powiatowym Centrum Pomocy Społecznej i jednostkami organizacyjnymi powiatu zajmującymi się pomocą społeczną.

Andrzej Kamiński ma 62 lata i jest mieszkańcem Dankowic. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przez wiele lat nauczyciel i samorządowiec. Był radnym powiatu bielskiego I i II kadencji, a następnie radnym Sejmiku Województwa Śląskiego przez 3 kadencje, a potem od 2015 r. senatorem. Jest członkiem PiS.

Nowy wicestarosta działa społecznie. Jest prezesem Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej oraz członkiem rad społecznych szpitali w regionie.

Podczas czwartkowej sesji Rada Powiatu jednogłośnie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania za 2020 rok. Radni byli także jednomyślni podczas głosowania nad sprawozdaniem finansowym z wykonania budżetu powiatu za poprzedni rok. Na koniec jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium za 2020 rok.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.