czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 czerwca 2021
  • wyświetleń: 704

Jaki materac dla alergika będzie najlepszy?

Materiał partnera:

Alergie potrafią być niezwykle uporczywe, w szczególności, gdy utrudniają zasypianie. Swędzące oczy, katar i bóle głowy wywołane reakcją na alergeny mogą również zwiększać ryzyko powstania bezdechu sennego. Mimo że leki mogą przynieść wyczekiwaną ulgę, to jednak najlepszym rozwiązaniem długoterminowym jest wybór odpowiedniej pościeli oraz materaca dla alergika.

Jaki materac dla alergika będzie najlepszy?


Co wywołuje alergię?Alergia jest reakcją obronną organizmu na substancje, które wdychamy, jemy, czy też dotykamy. Typowymi alergenami są pyłki, roztocza, pleśń, sierść zwierząt, wełna i futro. Oczywiście czynników wywołujących reakcje alergiczne u ludzi jest znacznie więcej. Część osób jest znacznie bardziej na nie wrażliwa, przez co doświadczają one znacznie silniejszych objawów, jak na przykład:

  • kaszel,
  • katar,
  • kichanie,
  • łzawiące i swędzące oczy,
  • wydzielina, która spływa po tylnej części gardła.


Dla wielu ludzi ratunkiem, ale nie czynnikiem powodującym całkowite wyleczenie alergii jest stosowanie leczenia farmakologicznego. Jeśli jednak doświadczamy ataków alergii szczególnie w nocy, powinniśmy pomyśleć o tym, aby zamienić dotychczasowy materac na model dedykowany właśnie alergikom. Sprawdź, jakie rodzaje alergenów można wyróżnić na https://sembella.pl/porady/materac-dla-alergika/.

Hipoalergiczny materac - co warto o nim wiedzieć?Standardowy materac może w sobie gromadzić od 100 tysięcy do nawet 10 milionów roztoczy. Ciepło, wilgoć oraz jedzenie to świetne środowisko do rozwoju alergenów. Dlatego też materac dla alergika powinien być hipoalergiczny. Niektóre modele zawierają w sobie mikrokapsułki, które uwalniają przyjazne bakterie. Ich zadaniem jest zmniejszenie pleśni i wilgoci. Walczą one także skutecznie z roztoczami i neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Dzięki tej technologii można cieszyć się świeżym i czystym materacem, który będzie zabezpieczał alergika przed działaniem niekorzystnych czynników. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę także na to, czy pochłania wilgoć. Wówczas będzie on dodatkowo chronił przed pleśnią, a ponadto zmniejszy ryzyko występowania podrażnień skóry.

Hipoalergiczne materace dostępne są w różnych stylach i rozmiarach. Różnią się także poziomem komfortu i ceną. Dlatego bez najmniejszego problemu można znaleźć materac dla alergika, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Hipoalergiczny materac tworzy skuteczną barierę, która chroni nas przed nieznośnymi alergenami.

Lateksowy materac dla alergika - czy warto?Lateks naturalnie jest hipoalergiczny, jednak i na niego niektóre osoby mają alergię. Zazwyczaj jest ona spowodowana kontaktem z tym materiałem, ale nie wywołuje poważnych objawów. Dlatego nie ma konieczności rezygnowania z takiego materaca. Wystarczy na niego nałożyć pokrowiec antyroztoczowy i położyć prześcieradło. Wtedy też nasza skóra nie będzie bezpośrednio stykać się z lateksem. Antyalergiczne pokrowce produkowane są z nieporowatych materiałów, dzięki czemu zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do łóżka, co sprawia, że nie dochodzi do rozwoju pleśni.