Wiadomości

  • 28 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1045

Kwas hialuronowy usieciowany, czy nieusieciowany?

Materiał partnera:

Kwas hialuronowy to substancja o ogromnym znaczeniu dla współczesnej medycyny estetycznej. Na szeroką skalę stosowana jest w różnorodnych zabiegach, od rewitalizacji czy redukcji drobnych zmarszczek aż po kompleksowe modelowanie. W zależności od rodzaju zabiegu oraz oczekiwanych efektów stosuje się kwas hialuronowy w jednej z dwóch postaci: usieciowanej i nieusieciowanej. Czym różnią się od siebie obie wersje tej substancji oraz którą z nich wybrać do gabinetu medycyny estetycznej?

Kwas hialuronowy usieciowany, czy nieusieciowany?


Kwas hialuronowy usieciowany i nie sieciowany - czym się między sobą różnią?Kwas hialuronowy na stale zagościł wśród substancji najczęściej stosowanych przez medycynę estetyczną. Związek ten naturalnie występuje w ludzkim organizmie - wiąże on cząsteczki wody w tkankach, utrzymując ich odpowiednie nawilżenie oraz nadając skórze jędrność i gładkość. Z czasem jednak jego zawartość w organizmie maleje, co powoduje tworzenie się zmarszczek. Iniekcja tej substancji jest więc dobrym sposobem na poprawę wyglądu skóry twarzy, szyi czy dekoltu oraz zabezpieczenie tych obszarów przed utratą wody i wiotczeniem. W swojej naturalnej postaci kwas hialuronowy nie jest usieciowany. Jest dość szybko metabolizowany przez organizm, jednak efekty zabiegu z jego użyciem są widoczne od razu. Kwas hialuronowy nieusieciowany wygładza, nawilża i odżywia, przez co jest doskonałym sposobem na regenerację skóry naturalnie suchej lub przesuszonej wskutek długiej ekspozycji na słońce. Usieciowany kwas hialuronowy powstaje wskutek łączenia krzyżowego cząsteczek tej substancji, co przedłuża jej trwałość wewnątrz tkanek.

Do jakich zabiegów nadaje się kwas hialuronowy w danej postaci?Kwas hialuronowy usieciowany wnika głębiej w strukturę tkanek i na dłużej w nich pozostaje. Ze względu na te właściwości jest stosowany w bardziej wymagających zabiegach, takich jak likwidowanie głębokich zmarszczek i bruzd. Używa się go również w wolumetrii, czyli modelowaniu twarzy przeprowadzanym bez skalpela. Podczas tego zabiegu wypełnia się określone części twarzy, wypełniając je i podnosząc. Kwas nieusieciowany zaś to doskonały sposób na uczynienie skóry wizualnie zdrowszą, młodszą i promienną. Zawierające go obecne na rynku preparaty, takie jak np. Jalucomplex 2 Medium 1,5%, charakteryzują się silnym działaniem rewitalizującym. Mezoterapia igłowa z ich użyciem sprawia, że poddana zabiegowi skóra wygląda jędrną i głęboko nawilżoną.

Jak wybrać odpowiedni kwas hialuronowy?Dużą zaletą kwasu hialuronowego jest jego powszechność i łatwa dostępność - na rynku znaleźć można wiele preparatów zawierających tę substancję. Wybierając dany produkt, należy jednak zachować ostrożność i przed zakupem zweryfikować, czy pochodzi on od sprawdzonego producenta. Takim bezpiecznym i zdatnym do użytku w zabiegach kosmetycznych preparatem jest właśnie Jalucomplex 2 Medium 1.5 % renomowanej włoskiej firmy BioFormula - posiada on certyfikat CE 0373 oraz dołączoną do opakowania instrukcję obsługi. Preparat ten można znaleźć w ofercie Cosmed24 na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-nieusieciowany/.