Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3804

[WIDEO] O "pomniku braterstwa broni" na posiedzeniu Sejmu RP

Kwestia tzw. "pomnika braterstwa broni", który pod koniec kwietnia został przeniesiony z centrum Czechowic-Dziedzic na teren czechowickiej oczyszczalni ścieków, została poruszona na posiedzeniu Sejmu RP. Pojawiła się ona w kontekście sprawozdania dotychczasowego prezesa IPN, Jarosława Szarka, pochodzącego z naszego miasta.

Loading...


Kwestię poruszył poseł Lewicy, Przemysław Koperski, który w marcu zaapelował o podjęcie kroków wstrzymujących wykonanie decyzji administracyjnej dotyczącej usunięcia monumentu z przestrzeni publicznej Czechowic-Dziedzic, o czym portal czecho.pl pisał tutaj.

Do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach trafiła również, wspomniana przez posła Koperskiego podczas posiedzenia Sejmu, petycja w sprawie "zmiany nazwy Pomnikowi Braterstwa Broni (nazwa zwyczajowa, potoczna) na "Pomnik Poległym na Frontach II Wojny Światowej". Pismo, podpisane przez mieszkańców miasta i gminy, będzie rozpatrywane przez RM podczas dzisiejszej sesji.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.