Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • 4 lipca 2021
  • wyświetleń: 5883

[WIDEO] Zakończyła się przebudowa czechowickiej ulicy Prusa

W miniony poniedziałek, 28 czerwca odbył się odbiór techniczny przebudowanej ulicy Prusa, w którym wzięły udział władze powiatu bielskiego oraz gminy Czechowice-Dziedzice. Efekty inwestycji, wartej ponad 7,6 milionów złotych, możecie zobaczyć na naszym wideo.To ważna trasa w mieście. Przy tej ulicy znajduje się rafineria, mieszkańcy dojeżdżają tędy do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Droga, wraz z chodnikami została gruntownie przebudowana. Uwagę zwracają nowo posadzone drzewa. To część nasadzeń zastępczych. - Cieszę się, bo ta inwestycja pokazuje dobrą współpracę z czechowicką gminą oraz ekologami. Było wiele spotkań w sprawie drzew, jedne udało się uratować, inne nie. W zamian mamy nasadzenia także gdzie indziej, ponieważ zależy nam, żeby to miasto pozostało zielone - mówi starosta Andrzej Płonka.

Samorządowiec dodaje, że największym problemem była instalacja odkryta w ziemi, której nie było w żadnych wykazach, dokumentach. - Do końca nie wiedzieliśmy, co znajdziemy w czasie robót. Szczęśliwie przez to przeszliśmy, nic nie zostało uszkodzone - mówi starosta Płonka.

Roboty na około kilometrowym odcinku kosztowały ponad 7,6 mln zł. Na inwestycję pozyskano środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 procent wartości przedsięwzięcia. Na resztę po połowie złożyły się samorządy: powiatowy oraz Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.