Wiadomości

  • 2 lipca 2021
  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 3433

Narodowy Spis Powszechny: Mobilny Punkt Spisowy w bibliotece

Za nami:

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dla osób które nie mają dostępu do internetu, albo nie potrafią samodzielnie się spisać, bądź nie chcą tego zrobić przez telefon, Gminne Biuro Spisowe przygotowało Mobilny Punkt Spisowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Paderewskiego. Urząd Miejski zaprasza tam w piątek, 9 lipca.

Rusza Narodowy Spis Powszechny. Za odmowę udziału - kara grzywny
Narodowy Spis Powszechny: Mobilny Punkt Spisowy w bibliotece · fot. spis.gov.pl


- Przypominamy, że nadal można się również spisać w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Paderewskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Najbliższy termin już w piątek, 9 lipca. W MPS będzie można spisać się tam w godzinach od 9.00 do 13.00 - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Narodowy Spis Powszechny: Mobilny Punkt Spisowy pojawi się w Zabrzegu
Narodowy Spis Powszechny: Mobilny Punkt Spisowy w bibliotece · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, do tej pory spisało się 45,86 % mieszkańców naszej gminy. - Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Właśnie z tej metody skorzystało ponad 33% mieszkańców naszej gminy. Dużo mniejszym powodzeniem cieszy się wywiad telefoniczny przeprowadzony przez rachmistrzów telefonicznych, z tej formy skorzystało nieco ponad 9% respondentów - dodaje czechowicki UM.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.