Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 8827

[FOTO] Wandale grasują w mieście. Jest nagroda za wskazanie sprawców

W poniedziałek, 5 lipca Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach poinformowało o aktach wandalizmu, do których doszło na terenie obiektu - zniszczone zostały m.in. tablice edukacyjne oraz altana. Okazuje się, że to nie jedyne miejsce, gdzie grasował "artysta". Mieszkańcy miasta wyznaczyli nagrodę za wskazanie sprawcy.

Wandale grasują w mieście. Jest nagroda za wskazanie sprawców - 05.07.2021 · fot. Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach


- Inwestycja renaturalizacji Potoku Czechowickiego miała co prawda odnowić naturalne, dzikie, roślinne i zwierzęce oblicze tej części miasta, jednak efekty niepokojąco przeszły wszelkie oczekiwania... Aż takiego zdziczenia zachowań niektórych, wedle wszelkiej pewności "ludzkich" gości doliny nie zakładano. Bo przecież, zwierzęta się tak prymitywnie nie zachowują... - opisuje akt wandalizmu na swoim terenie Centrum Edukacji Ekologicznej.

- Nie ujmując więc dzikiej przyrodzie i jej szacownym przedstawicielom, ale jak najbardziej przydając wandalom z gatunku Homo sapiens, którym najwyraźniej słoneczna aura nie posłużyła na wszystko, co znajduje się powyżej szyi - sprawa została zgłoszona na policję. Niestety, tymczasem budżet gminy obciąży zapewne koszt remontu niedawno dopiero co oddanej do użytku infrastruktury edukacyjnej - dodaje czechowickie CEE.

Wandale grasują w mieście. Jest nagroda za wskazanie sprawców
Wandale grasują w mieście. Jest nagroda za wskazanie sprawców · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na jednej z czechowickich grup na Facebooku mieszkańcy miasta zauważyli, że to nie jedyny akt wandalizmu tego typu, do którego doszło w ostatnich dniach. Tym samym markerem została wymazana ławka przy ul. Wyspiańskiego. Jak napisali do nas nasi czytelnicy, podobne napisy pojawiły się również przy ulicy Słowackiego.

Na Facebooku, pod postem opisującym akt wandalizmu, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic zaproponowali nagrodę za wskazanie sprawcy w wysokości 1200 złotych. - Może na grupie jest osoba, która była tego świadkiem i nie podoba się jej to, że kolega/koleżanka niszczy wspólną przestrzeń. Ktoś może nazwać to donosicielstwem, ale to co na zdjęciach to zwykłe skurczysyństwo... - napisał na Facebooku jeden z mieszkańców miasta, który poprosił czechowiczan, aby wskazywali inne miejsca umazane złotym markerem. Warto dodać, że w przypadku niewykrycia sprawcy bądź sprawców tych aktów wandalizmu, koszt naprawy zniszczonych elementów infrastruktury miejskiej pokryje każdy z nas ze swoich podatków.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.