Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 8557

Wzrosła liczba milionerów rozliczających się w czechowickim US

Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 rok oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 rok. Najwięcej milionerów w województwie mieszka m.in. w Bielsku-Białej i okolicach.

pieniądze
Wzrosła liczba milionerów rozliczających się w czechowickim US


Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, na koniec 2020 roku 56 osób z terenu nadzorowanego przez Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach wykazało dochód przekraczający 1 milion złotych - jest to wzrost względem 2019 roku o 10 osób. Czechowicki US obejmuje swoim zasięgiem gminy Czechowice-Dziedzice i Bestwina.

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

mp / czecho.pl

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.