Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 1781

Spis powszechny: do tej pory spisało się 45% mieszkańców gminy

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach podał najnowsze dane na temat przeprowadzania Narodowego Spisu Powszechnego w naszej gminie. Jak informuje czechowicki UM, według stanu na dzień 7 lipca w Narodowym Spisie Powszechnym wzięło udział 45,86 % mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice.

Narodowy Spis Powszechny
Spis powszechny: do tej pory spisało się 45% mieszkańców gminy


- Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Właśnie z tej metody skorzystało ponad 33% mieszkańców naszej gminy. Dużo mniejszym powodzeniem cieszy się wywiad telefoniczny przeprowadzony przez rachmistrzów telefonicznych, z tej formy skorzystało nieco ponad 9% respondentów - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy. Zgodnie z nowelizacją ustawy o NSP 2021, wydłużony został czas jego realizacji w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021. Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, albo nie potrafią samodzielnie się spisać, bądź nie chcą tego zrobić przez telefon, Gminne Biuro Spisowe przygotowało Mobilny Punkt Spisowy w Zabrzegu, o czym piszemy tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.