Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 3244

[FOTO] PKM Czechowice-Dziedzice testuje autobus elektryczny

Przez najbliższych kilka dni PKM Czechowice-Dziedzice będzie testować autobus elektryczny ARP PILEA, którego właścicielem jest spółka ARP E-Vehicles."Elektryka" będzie można spotkać na liniach o mniejszym obłożeniu - nr 2, 3 oraz 6.

PKM Czechowice-Dziedzice testuje autobus elektryczny - 07.07.2021 · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


- Autobus ten jest efektem wielu lat prac badawczych i koncepcyjnych doświadczonego zespołu polskich inżynierów i konstruktorów. Od początku został zaprojektowany i skonstruowany jako autobus elektryczny, a nie jako adaptacja konstrukcji z silnikiem spalinowym. Zawiera wiele nowatorskich rozwiązań - informuje PKM Czechowice-Dziedzice.

- Testowany autobus ARP PILEA ma 8,5 m długości, 2,4 m szerokości oraz 3,2 m wysokości. Jednorazowo może przewozić 65 pasażerów (23 miejsca siedzące). Polski elektrobus wyposażony jest w baterie o pojemności 142 kWh, które wystarczają na pokonanie 140 km. Na wyposażeniu ma klimatyzację całopojazdową, Wi-Fi, ładowarki USB oraz jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jak podkreśla producent, autobus wykonany jest prawie w 60% z polskich komponentów, a dzięki silnikowi elektrycznemu jest cichy i ekologiczny - dodaje czechowicki przewoźnik.

PILEA nie jest wyposażona w nasze urządzenia ITS, przez co nie będzie widoczna w aplikacji iPKM oraz na tablicach przystankowych.

mp / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.