Wiadomości

  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 9399

Ile szczepień wykonano w czechowickim punkcie masowym?

1773 szczepienia przeciwko COVID-19 zostały wykonane w działającym od 12 maja Punkcie Szczepień Powszechnych w gminie Czechowice-Dziedzice. Osoby, które chcą się zaszczepić powinny dzwonić na numer urzędowej infolinii - 667 772 637. Na chętnych czekają wolne terminy i preparaty firmy Pfizer.

Ruszył czechowicki Punkt Szczepień Powszechnych - 12.05.2021
Ile szczepień wykonano w czechowickim punkcie masowym? · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Punkt Szczepień Powszechnych w gminie Czechowice-Dziedzice, działający w budynku NZOZ "Salus" przy ul. H. Sienkiewicza 6, został utworzony przez samorząd gminy Czechowice-Dziedzice i podmiot medyczny NZOZ "Salus" we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia i administracją państwową.

- Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania punktów szczepień powszechnych docelowy potencjał szczepień w miastach liczących do 50 tysięcy mieszkańców ma wynosić minimum 200 dawek dziennie. Na taką właśnie realizację założeń od początku przygotowany i wyposażony jest punkt w Gminie Czechowice-Dziedzice - informuje czechowicki Urząd Miejski.

Jak dodaje czechowicki magistrat, w NZOZ "Salus" przygotowano w tym celu cztery stanowiska do jednoczesnego szczepienia, dodatkowy namiot z miejscem na wypełnianie kwestionariusza wstępnego wywiadu osoby szczepionej (zaleca się przychodzenie z kwestionariuszem już wypełnionym) oraz specjalny pokój - poczekalnię dla osób pozostających pod obserwacją przez kwadrans po sczepieniu. Ze względu na ograniczoną w maju i czerwcu dostępność szczepionek czechowicki Punkt Szczepień Powszechnych szczepił 200 osób tygodniowo.

Od początku funkcjonowania punktu, a więc od 12 maja br. do 8 lipca br., w prowadzonym przez gminę oraz NZOZ "Salus" punkcie wykonano łącznie 1773 szczepienia, w tym:
  • AstraZeneca - 97
  • Moderna - 598
  • Johnson&Johnson - 300
  • Pfizer - 778


Obecnie szczepienia przeprowadzane są wyłącznie szczepionką Pfizer (może ją przyjąć każda zaineresowana osoba, która ukończyła 12 lat) w ilości około 200 sztuk tygodniowo oraz ostatnią dawką szczepionki Astra Zeneca. Rejestracja dla mieszkańców odbywa się przez urzędową infolinię: +48 667 772 637 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00).

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj