Wiadomości

  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 1206

Lampy to nie wszystko. Rola oświetlenia w aranżacji wnętrz

Materiał partnera:

We współczesnej aranżacji wnętrza oświetlenie ma ogromne znaczenie. Nie powinny to być tylko nowoczesne lampy wiszące, ale dużo więcej. Dzięki oświetleniu buduje lepszy klimat w domu. Powinno spełniać dwie role - użytkową i dekoracyjną. Jak oświetlić nasze mieszkanie lub dom by tak rzeczywiście było? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Wiele zależy do tego, jakie pomieszczenie chcemy oświetlić i jaki wystrój w nim dominuje. Czy jest w stylu glamour czy innym. Oczywiście najlepiej planować oświetlenie już na etapie urządzania pomieszczenia. Wtedy dużo łatwiej wybrać co chcemy kupić, później odwiedzić sklep internetowy i poznać wszystkie oferty. Zamówienie będzie tylko formalnością.

Źródło: pexels.com


Nie tylko lampy. Barwa światła ma znaczenieOdpowiednie lampy i właściwe ich rozmieszczenie to rzeczy niezmiernie ważne. Nie mniej istotna, jeśli nie dużo ważniejsza jednak jest barwa światła. Ciepłe światło tworzy w pomieszczeniu przytulną, relaksującą atmosferę. Światło zimniejsze zaś powoduje, że jesteśmy dużo bardziej skoncentrowani. Idealnie więc sprawdzi się w pomieszczeniach, w których pracujemy. Temperatura barwy światła wyrażana jest w Kelwinach.

Lampy mogą dać światło ciepłe lub zimneŚwiatło o barwie nie przekraczającej 3000 Kelwinów określa się jako ciepłe. Takie, którego temperatura nie przekracza 5300 Kelwinów nie jest do końca zimne i sprawdzi się w kuchni, pokoju do pracy czy podobnym pomieszczeniu. Ładne https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-244k/ czy też lampy podłogowe są zatem bardzo ważne, jednak nie mniej istotne jest to jakie żarówki zostaną w nich zamontowane. Zawsze więc należy zwracać uwagę na to czy dana żarówka da ciepłe czy zimne światło.

Salon i sypialnia. Lampy podłogowe powinny się tam znaleźćTu odpoczywamy, właściwe są lampy, które dadzą ciepłe światło. W sypialni ważnym elementem wystroju są https://www.lights.com.pl/Lampy-podlogowe-256k/. Idealne są lampy, z regulacją siły światła. Istotne też są lampy sufitowe. Może to być ładny żyrandol. Takie https://www.lights.com.pl/Zyrandole-245k/ to nie tylko odpowiednie źródło światła, ale i piękna ozdoba sypialni.W salonie warto zastosować różne opcje oświetlenia. Salon często pełni funkcję pokoju dziennego, musi być doświetlony.

Najlepszy będzie żyrandolIstotne by https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-244k/ do salonu miały wiele punktów świetlnych. Idealnie oświetlą całe pomieszczenie, nie zaś tylko jego centralną część. Wieczorem salon staje się strefą relaksu. Wtedy oświetlenie sufitowe jest za mocne. Dobrze więc wyposażyć salon w lampy podłogowe i - na przykład - kinkiety lampy. Dadzą ciepłe, relaksujące światło. Odpoczynek w takim miejscu będzie prawdziwą przyjemnością. Oświetlenie mieszkania lub domu ma wpływ nie tylko na jego wygląd ale i na komfort przebywania w pomieszczeniach. Warto więc wybierać najlepsze.