Wiadomości

  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 9783

Była siedziba główna czechowickiej biblioteki zostanie wyburzona

Pod koniec sierpnia 2020 roku otwarto nową siedzibę czechowickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Paderewskiego. Wcześniej MBP wyprowadziła się ze swoich dotychczasowych pomieszczeń przy ul. Niepodległości i pl. Jana Pawła II. Co dalej z dawną główną siedzibą biblioteki i dawną Czytelnią Główną? Wyjaśnił to Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic na czerwcowej sesji Rady Miejskiej.

Biblioteka, MBP
Dawna siedziba główna MBP przy ul. Niepodległości · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Jak wyjaśnił burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, Urząd Miejski planuje wyburzyć dawną siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Niepodległości i powiększyć dzięki temu obszar Skweru Stulecia. - Obiekt ten jest stary i zawilgocony. Nie nadaje się do wykorzystania pod potrzeby mieszkaniowe, tak jak kiedyś był rezydencją mieszkalną. Dzisiejsze wymagania dyktowane przepisami są tak surowe, że to byłoby nieadekwatne do wartości tego budynku - podkreślił samorządowiec.

Czytelnia główna
Była siedziba główna czechowickiej biblioteki zostanie wyburzona · fot. mp / czecho.pl


A co dalej z dawną Czytelnią Główną, znajdująca się przy placu Jana Pawła II? Okazuje się, że Urząd Miejski również ma plany wobec tych pomieszczeń - UM planuje tam przenieść salę ślubów. - Wówczas będzie ona znajdowała się poza budynkiem Urzędu Miejskiego, w lokalu bez barier architektonicznych, i nie będzie trzeba otwierać urzędu w soboty. Ponadto mamy problem z archiwizowaniem coraz większej ilości akt. Trzymanie tego w drugiej kondygnacji - na stropach, które trzeszczą już pod tym ciężarem - jest bardzo ryzykowne - dodał burmistrz Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj