Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 2852

Prokuratura umorzyła sprawę. Fundacja składa zażalenie

Sprawa psa trzymanego na uwięzi na mrozie, bez jedzenia i wody, ma swój ciąg dalszy. Fundacja "Mam kota na punkcie psa", która interweniowała w Zabrzegu, poinformowała, że Prokuratura Rejonowa w Pszczynie umorzyła postępowanie w tej sprawie. Czechowicka organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt złożyła zażalenia na tę decyzję.

Odebranie psa w Zabrzegu, pis na łańcuchu
Prokuratura umorzyła sprawę. Fundacja składa zażalenie · fot. Fundacja Mam Kota na Punkcie Psa


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 15 lutego, fundacja "Mam kota na punkcie psa" z Czechowic-Dziedzic interweniowała w Zabrzegu w asyście straży miejskiej w związku ze zgłoszeniem, że pies przebywa na uwięzi na mrozie, bez jedzenia i wody. Właścicielka psa była nieobecna w domu od tygodnia, a psem pod jej nieobecność miała opiekować się sąsiadka. Jednak, jak potwierdza straż miejska, jakość tej opieki pozostawiała wiele do życzenia.

Czechowicka fundacja złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jednak, jak poinformowała Anna Sztender, prezes fundacji, sprawa została umorzona. Dlaczego? - Uznano, iż nie jest to przestępstwo, a jedynie wykroczenie. Złożyliśmy zażalenie na to postanowienie - mówi Sztender. - Znęcanie się nad zwierzętami to nie tylko bicie ale i zaniedbanie celowe a nawet także te nieumyślne. Istotą sprawy jest czy zwierzę cierpiało w wyniku stworzonych mu okoliczności - podkreśla. Jak dodaje, pies Czarek został odebrany właścicielce na podstawie decyzji administracyjnej.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.