Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 532

Packshoty w Twoim sklepie internetowym

Materiał partnera:

Jak skutecznie sprzedawać w internecie? Przede wszystkim zacznij od dobrych zdjęć swojego produktu. Przyciągająca wzrok fotografia produktowa jest niezastąpiona w każdym sklepie internetowym. Nawet najlepszy produkt nie zachęci do zakupu bez dobrego zdjęcia. W dzisiejszych czasach klienci to wzrokowcy. Z tego powodu musisz znać tajniki perfekcyjnych packshotów.

Jeśli zainteresował Cię ten temat zapoznaj się z treścią tego artykułu. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę i poznasz zasady tworzenia profesjonalnych packshotów.

Co to jest packshot?Wśród wielu dziedzin fotografii packshoty przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit. Jest to oczywiście powiązane z coraz większą ilością sklepów internetowych, wzrostem znaczenia platform aukcyjnych oraz porównywarek cenowych. Praktycznie nie ma biznesu, który może istnieć w internecie bez profesjonalnych packshotów.

Fotografia produktowa rozwija się w równie szybkim tempie. Rozwój sprzętu fotograficznego, coraz lepsze aparaty i obiektywy oraz zaawansowane oprogramowanie graficzne pozwalają tworzyć coraz doskonalsze packshoty. To sprawia, że nasze produkty będą zaprezentowane jeszcze lepiej niż dotychczas.

Packshoty - fotografia produktowa
Packshoty - fotografia produktowa


Jakość jest bardzo ważna gdy wykonujemy packshoty. Zdjęcia produktowe powinny być zawsze jak najlepszej jakości. W końcu to pewnego rodzaju wizytówka każdego produktu w nasrzej ofercie. Klient podświadomie wybierze ofertę, w której produkt będzie pokazany lepiej. Ludzie nie lubią szukać informacji dlatego też ważne jest aby fotografia produktowa pokazywała czytelnie wszystkie cechy naszych przedmiotów. Im więcej zdjęć tym więcej informacji w przystępny sposób przekażemy klientowi co oczywiście wpłynie na jego pozytywny odbiór naszej oferty.

Warto również dodać, że posiadając dobre zdjęcia produktowe w swoim sklepie unikniemy dużej liczby telefonów i zapytań o produkty. To oczywiście dlatego, że klienci nie będą musieli dopytywać się o szczegóły produktów.


Packshoty - robić samemu czy zlecić profesjonaliście?Jak z większością usług również zdjęcia produktowe możemy wykonać sami lub zlecić zawodowemu fotografowi. W pierwszym przypadku będziemy jednak musieli poświęcić nieco czasu na zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz pieniędzy na niezbędny sprzęt fotograficzny.

W dobie internetu poświęcając odpowiednio dużo czasu jesteśmy w stanie znaleźć wiele przydanych kursów oraz cennej wiedzy za darmo. Pamiętajmy jednak, że nawet bardzo solidna teoria nie wystarczy. Niezbędna będzie również praktyka oraz zdobycie doświadczenia w studio fotograficznym.

Drugim składnikiem potrzebnym do samodzielnego wykonania packshotów jest oczywiście sprzęt. W obecnych czasach jest on łatwiej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej. Ceny profesjonalnych aparatów nie są już równowartością dobrej klasy samochodu choć oczywiście dobry sprzęt wciąż nie należy do rzeczy tanich.

Jeśli chcemy wykonać dobre packshoty nie powinniśmy oszczędzać na sprzęcie ani tym bardziej rezygnować z podstawowego wyposażenia każdego studia fotografii produktowej.

Poza oczywistym zakupem aparatu niezbędny będzie dobrej jakości obiektyw. Tego typu sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością obrazu, który jest ostry, posiada wiele szczegółów oraz bardzo dobrze odwzorowuje kolory co jest niezwykle istotne w fotografii produktowej.

Kolejnym podstawowym zakupem będzie zestaw lamp błyskowych, które użyjemy w naszym studio. Dobre lampy fotograficzne pozwalają na użycie różnego rodzaju modyfikatorów i dyfuzorów co pozwoli na osiągniecie zamierzonego efektu.

Kupno sprzętu o wartości kilkunastu tysięcy złotych raczej nam się nie zwróci gdy chcemy nim wykonać kilkadziesiąt czy kilkaset zdjęć. Jest to opcja warta rozważenia raczej dla większych sprzedawców.

Nie zapominajmy jednak o bardzo ważnej prawdzie, że nawet najlepszy sprzęt sam nie zrobi dobrego zdjęcia. Jeśli więc od razu chcemy uzyskać profesjonalny efekt, nie mamy lub nie chcemy zamrozić gotówki w sprzęcie fotograficznym warto rozważyć wykonanie packshotów u profesjonalnego fotografa. Na pewno oszczędzimy nie tylko czas, pieniądze ale i nerwy.

Jak zrobić packshoty?Jakie lampy błyskowe do packshotów?

Zacznijmy od podstaw - światło. Tak jak wspominaliśmy wcześniej uzyskujemy je ze studyjnych lamp błyskowych. Pozwalają one na sterowanie mocą, kierunkiem i rodzajem światła padającego na produkt. Za pomocą modyfikatorów uzyskamy światło ostre lub miękkie, skupione lub rozproszone. Będziemy mieć również wpływ na to czy na zdjęciu pojawi się naturalny cień czy też tło będzie idealnie wybielone. Tutaj warto poeksperymentować gdyż każdy produkt można zaprezentować na wiele sposobów. Nasze packshoty nie muszą być takie jak u wszystkich co pozwoli nam na pozytywne wyróżnienie w oczach klientów. Dzięki temu nasz sklep zostanie na pewno zapamiętany.

Jak zrobić packshoty?
Jak zrobić packshoty?


Jakie tło do packshotów?

Każdy packshot wymaga jakiegoś tła. Zwykle korzysta się z neutralnego białego koloru, który nie odciąga uwagi od głównego tematu zdjęcia. Jest to też częsty wymóg porównywarek cenowych czy portali aukcyjnych. Nie możemy już umieszczać packshotów z tłem kolorowym, napisami itp.

W tym celu najlepiej sprawdzi się kartonowe tło fotograficzne. Jest ono do nabycia w większości dobrych sklepów fotograficznych w cenie już od kilkudziesięciu złotych za metr.

Jaki aparat i obiektyw do zdjęć produktowych?

Nie musimy od razu kupować najdroższego dostępnego modelu. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia i umiejętności taki model aparatu będzie dla nas problemem gdyż nie posiada on żadnych trybów automatycznych. Wymaga całkowitej kontroli ze strony fotografa co dla początkującej osoby bez doświadczenia będzie porównywalne z prowadzeniem bolidu formuły 1 przez początkującego kierowcę.

Fotograf produktowy
Fotograf produktowy


Taki sprzęt w rekach profesjonalisty oczywiście pozwala nam na uzyskanie znakomitych efektów jednak na początek polecamy coś ze średniej półki. Aparaty i obiektywy tej klasy pozwalają już na uzyskanie całkiem zadowalających efektów nie rujnując naszego budżetu.