Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 1677

Jak odnowić metalowe ogrodzenie? Malujemy bramę

Materiał partnera:

Stara i zardzewiała brama niekoniecznie musi nadawać się tylko na śmietnik. Czasem wystarczy poświęcić jej trochę uwagi i czasu, żeby przywrócić bramę do życia. Przy okazji jest to tańsze rozwiązanie niż wymiana całego ogrodzenia. Jak odnowić bramę? Zobacz metody na odrdzewianie i malowanie metalowych powierzchni.

metalowa bram, płot


Kiedy malować bramę?


 
Metalowe ogrodzenia wymagają stałej konserwacji i gruntowego odmalowania raz 3-4 lata. Dzięki temu możemy poprawić ich kondycję i sprawić, że będą wyglądały jak nowe. Najczęstszym problemem, który dotyczy metalowych bram jest korozja, czyli rdza. Zazwyczaj pojawia się po zimie, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają metalowym elementom. Wraz z rdzą zaczyna odchodzić farba, a nasza brama staje się postrachem ogrodu. Jak to naprawić? W pierwszej kolejności musisz oczyścić powierzchnię metalowego ogrodzenia. 
 

Oczyszczanie powierzchni


 
Pierwszym krokiem w renowacji metalowej bramy jest oczyszczenie powierzchni przy pomocy specjalnego bloczka szlifierskiego. Do wyjątkowo opornej rdzy może przydać się także szlifierka. Resztki zabrudzeń usuń drucianą gąbką. Na sam koniec odtłuść wszystkie elementy. Jeśli nową warstwę farby położymy na zabrudzenia, to bardzo szybko zacznie ona odchodzić i odpryskiwać. Jeżeli bramę malowałeś do tej pory warstwa na warstwę, to warto zdjąć starą powłokę. Możesz to zrobić przy pomocy specjalnego środka, który nakłada się na pomalowaną powierzchnię. Odczekaj ok. 30 minut i po tym czasie ściągnij odchodzącą farbę szpachelką. 
 

Malowanie metalowego ogrodzenia

 
 
Oczyszczoną i wyszlifowaną powierzchnię możesz już malować. To ostatni etap odnawiania bramy. W tym celu sięgnij po specjalny i przeznaczony do malowania metalowych powierzchni produkt. Farba na rdzę zabezpiecza metalowe elementy i zapobiega ich korozji. To najlepszy wybór do odnawiania ogrodzenia i bramy.  Farbę na rdzę możesz wykorzystać jako podkład pod farbę dekoracyjną lub wybrać produkt, który ma dwie funkcje w jednym. Pamiętaj, że metalowe ogrodzenia najlepiej jest malować na wiosnę. O tej porze roku są najlepsze warunki atmosferyczne i pogodowe. Nie maluj ogrodzenia w upalne dni, kiedy metal nagrzewa się do wysokich temperatur. Farba traci przyczepność i może zacząć spływać. Ogrodzenia maluj średniej wielkości pędzlem, a do mniejszych elementów wybierz precyzyjny pędzelek. Do farby możesz wykorzystać także pistolet natryskowy, który świetnie sprawdza się przy bramach z elementami dekoracyjnymi. 
 
Więcej wartych przeczytania artykułów znajdziesz na:  http://biznespolski.com/ a więcej inspiracji, porad, artykułów które Cię zainteresują znajdziesz na http://polskienewsy.com/